Nie przegap
Strona główna » Region » I Konferencja Fizjoterapeutyczna w PWSZ w Tarnowie

I Konferencja Fizjoterapeutyczna w PWSZ w Tarnowie

„Wyzwania współczesnej fizjoterapii – praktycy w praktyce” – I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod takim właśnie hasłem odbędzie się już w najbliższą środę, 30 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Impreza jest kolejną pozycją bogatego programu obchodów 20-lecia uczelni. Jej organizatorami są Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ oraz Centrum Rehabilitacji Geronimo.

Coraz liczniejsze, lepiej zorganizowane i zintegrowane lokalne środowisko fizjoterapeutów doczeka się własnej konferencji naukowej. – Bardzo zależało nam, żeby takie ogólnopolskie spotkanie zorganizować w murach PWSZ, bo kształcimy fizjoterapeutów od wielu lat, a od roku w ramach jednolitych, pięcioletnich studiów magisterskich. Nasza konferencja jest jednak adresowana nie tylko do studentów ale i do czynnych zawodowo fizjoterapeutów, lekarzy, a nawet zainteresowanych pacjentów – mówi dr Ewa Otfinowska, kierownik Zakładu Fizjoterapii PWSZ.

Organizatorzy zadbali o bardzo bogaty i ciekawy program, na który składa się kilkanaście wystąpień specjalistów z m.in. Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Kliniki Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz kilku przychodni oraz szpitali, m.in. z Tarnowa i Krakowa. – W programie przewidzieliśmy także wystąpienia przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapeutów PWSZ „FizjoSfera” – dodaje dr Ewa Otfinowska.

Swoją wiedzą dzielić się będą nie tylko naukowcy, ale i praktycy posiadający wieloletnie doświadczenie w fizjoterapii i rehabilitacji. – To ważne, żeby dzielić się wiedzą i aktualizować jej stan. Fizjoterapia rozwija się bardzo dynamicznie i chcąc pomagać skutecznie pacjentom musimy stawiać na ustawiczną edukację – przekonuje Marek Mielak z Centrum Rehabilitacji Geronimo, który przedstawi zebranym zagadnienia związane z wykorzystaniem macierzy zewnątrzkomórkowej w medycynie rekonstrukcyjnej.

Konferencja odbędzie się w najbliższą środę, 30 maja w Auli C 017, początek o godz. 11. Organizatorami są Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie oraz Centrum Rehabilitacji Geronimo.

PWSZ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast