Don't Miss
Home » Sport » I Piknik Modelarski – Strzelce Małe – zdjęcia

I Piknik Modelarski – Strzelce Małe – zdjęcia

Bardzo wiele atrakcji zapewnili organizatorzy I Pikniku Modelarskiego który odbył się w niedzielę 30 września na lądowisku w Strzelcach Małych w gminie Szczurowa.

Wszyscy entuzjaści modeli latających którzy przyjechali do tej małej miejscowości, gdzie na terenie około 4 hektarów tworzone jest lądowisko dla motolotni, awionetek i helikopterów nie mogli narzekać na brak emocji.

Piknik miał na celu popularyzację modelarstwa lotniczego i propagowanie zainteresowania lotnictwem.

W programie znalazły się m.in. przeloty widokowe oraz skoki spadochronowe. Poza powietrznymi akrobacjami publiczność mogła podziwiać modele wystawionych samolotów. Impreza odbyła się przy pięknej, trochę jednak zbyt wietrznej pogodzie, gromadząc  wielu widzów. Właśnie porywisty wiatr uniemożliwił loty balonu na uwięzi.

W drugiej części dnia na scenie zagościły zespoły artystyczne – a wśród nich Mirek Jędrowskiego z zespołem. Zaś późnym wieczorem wystąpił zespół młodzieżowy „Fire & Drums” zrzeszony przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Niebanalnych „Aktywator” , który zaprezentował niezwykle dynamiczny pokaz tańca z ogniem. Jako że była to ostatnia impreza plenerowa w tym roku w Gminie Szczurowa – całość została uwieńczona pokazem pirotechnicznym.

 

30.09.2012 – Foto. Maciej Mazur IB

29.09.2012 – Foto. Maciej Mazur IB

30.09.2012 – Foto. archiwum ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast