Nie przegap
Strona główna » Region » I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Dziewin 2018

I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Dziewin 2018

W budynku Domu Ludowego w Dziewinie, gdzie mieści się nowoczesna strzelnica sportowa odbył się „I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Dziewin 2018”. Organizatorami tej udanej, edukacyjnej imprezy dla młodych druhów były: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bochni oraz oraz Klub Strzelecki „Puszcza” Dziewin. Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn.

W turnieju wzięło udział pięć reprezentacji gminnych z terenu powiatu bocheńskiego oraz druhny i druhowie z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Szczepanów.

Głównym sponsorem turnieju była Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Krakowie którą podczas wydarzenia reprezentował wiceprezes zarządu Tomasz Latocha. Dodatkowe wsparcie finansowe organizatorzy otrzymali od Zarządu Powiatu Bocheńskiego oraz Wójta Gminy Drwinia.

Turniej podzielony był na kilka etapów:

Pierwsze zadanie, to zawody strzeleckie, w których wystartowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W tej konkurencji startowali również opiekunowie grup MDP oraz goście. Startujący w zawodach strzelcy mieli możliwość oddania po siedem strzałów do tarczy, z odległości 10 metrów, w dwóch seriach, gdzie liczył się wynik pięciu najlepszych trafień w każdej z nich. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego.

Drugim zadaniem dla drużyn MDP było zdobycie wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego oraz uczestnictwo w praktycznym pokazie ratownictwa technicznego.

Pokazowe zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadził druh Adrian Zaleśny z OSP Poręba Spytkowska oraz druh Kamil Kolanowski z OSP Mikluszowice.

Efektowny pokaz ratownictwa technicznego zademonstrowała jednostka OSP z Poręby Spytkowskiej na terenie strefy rekreacyjnej w Dziewinie.

Prezentowane zadanie miało na celu uwolnienie rannego kierowcy zakleszczonego w samochodzie za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Po sprawnie przeprowadzonej akcji, której z uwagą przyglądali się nie tylko młodzi druhowie, ale również licznie zgromadzona publiczność z Dziewina, sędzia zawodów Leszek Machaj ogłosił wyniki.

W konkurencji drużynowej:

I – miejsce OSP Drwinia 297 pkt.
II – miejsce Nowy Wiśnicz 227 pkt.
III – miejsce OSP OSP Bochnia 211 pkt.

Wyniki indywidualne:

I – miejsce Kacper Machaj 89 pkt.
II – miejsce Piotr Machaj 81 pkt.
III miejsce Jakub Wojewoda 81 pkt.

Walka o drugie i trzecie miejsce rozstrzygnięta została po dogrywce 27-26

Wśród opiekunów zwyciężył Aksamit Bartłomiej 72 pkt.
Wśród gości najlepszy okazał się Tomasz Latocha 90 pkt.

Puchary, cenne nagrody oraz dyplomy wręczali: w imieniu Starosty Bocheńskiego Sekretarz Powiatu Anna Wojakiewicz, Wiceprezes Zarządu MARR S.A. Tomasz Latocha, Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk oraz Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak.

I Powiatowy Turniej Strzelecki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Dziewinie dał młodym druhom okazję i możliwość zdobycia oraz poszerzenia wiedzy z zakresu ratownictwa ale także ważnym czynnikiem była integracja młodych strażaków ochotników i wzajemna wymiana doświadczeń. Była tu również możliwość wykazania się umiejętnościami, sprawnością, opanowaniem i wiedzą potrzebną w szlachetnej służbie dla społeczeństwa.

sp

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast