Nie przegap
Strona główna » Sport » II Bałtycki Maraton

II Bałtycki Maraton

“Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża”…-druga edycja Bałtyckiego Maratonu brzegiem morza przeszła już do historii. W ostatnią sobotę wakacji, która okazała się najgorętszym i najsłoneczniejszym dniem tego lata, na Półwyspie Helskim na trasę maratonu wybiegło ponad 130 biegaczek i biegaczy. W tym maratonie po nadmorskich plażach nie zabrakło również zawodników Brzeskiego Klubu Biegacza „Victoria”, który był reprezentowany przez Marka Stępnia i Grzegorza Widła, który w kategorii wiekowej 18-29 lat zajął 3 miejsce. Pomimo 30-sto stopniowego upału, silnego wiatru i dużych fal wytrącających uczestników z rytmu biegu, metę osiągnął niemal komplet startujących tj.129 osób.

Jako pierwszy linię mety z dużą przewagą nad pozostałymi uczestnikami przekroczył Marek Dzięgielewski z czasem 3.00:13, był o ponad 9 minut lepszy od ubiegłorocznego zwycięzcy Andrzeja Cechmana, który w tym roku był drugi. Wśród kobiet rywalizację wygrała Katarzyna Duska z czasem 4.12:18.

Tegoroczny bieg, zdaniem tych co byli w obu edycjach,był dużo bardziej wyczerpujący z powodu tak nietypowej jak na to lato pogody.Upał przyczynił się jednak do tego, że na trasie zmagania maratończyków obserwowały tysiące plażowiczów, którym dotychczasowa pogoda nie dawała zbyt wiele okazji do zażywania słonecznych kąpieli, masowo więc korzystali z pogody, a przy okazji obserwowali zmagania maratończyków. Spora część wspomagała biegaczy swoim dopingiem, a niektórzy nawet i wzięli przykład truchtając wzdłuż brzegu zamiast bezczynnie smażyć się na kocu.

Po biegu na wszystkich czekali masażyści z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie, kąpiel pod natryskiem lub w morzu i dowóz na miejsce pobiegowego festynu, gdzie ugoszczono biegaczy specjałami z grilla, zupą i różnymi napojami.

Na scenie w porcie odbyła się dekoracja najlepszych, wręczenie nagród i losowanie drobnych upominków wśród wszystkich, którzy wzięli udział w maratonie. Dla biegaczy i turystów zagrały Orkiestra Straży Granicznej oraz zespól Rock Blues Band.

Viktoria

 Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

  

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast