Nie przegap
Strona główna » Sport » II Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby

II Brzeski Bieg Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby

bieganieRozpoczęły się oficjalne zapisy do II Brzeskiego Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby. Uruchomiona została elektroniczna aplikacja, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zgłosić swój akces do biegu.

http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=900

Podobnie jak w ubiegłym roku, przewidziany został bieg główny o długości 11.150 m, dla mniej zaawansowanych bieg towarzyszący o długości 5.250 m, oraz konkurencja Nordic  Walking również o długości 5.250 m. Bieg odbędzie się w ostatnią sobotę października. Ten dzień zostanie już na stałe ustalony dla biegu.

Hasłem przewodnim biegu jest:  Niech cie zobaczą. Celem jest zachęcenie uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów do noszenia elementów odblaskowych , które poprawiają widoczność na drodze, a tym samym i bezpieczeństwo. Do promowania idei zostają zaproszeni biegacze, którzy trenują na co dzień na rogach publicznych i są zazwyczaj obserwowani przez innych uczestników ruchu drogowego. Ich codzienny przykład powinien zachęcić innych do pójścia w ich ślady.

Zawodnicy w biegu głównym  będą rywalizować zarówno w kategorii Open mężczyzn i kobiet jak i w licznych kategoriach wiekowych. W biegu towarzyszącym i Nordic Walking będzie kategoria Open i nie  ma ograniczenia wiekowego dla startujących. Warunkiem dobre zdrowie i chęć zmierzenia się z dystansem. Ponieważ czas na pokonanie trasy jest wystarczająco długi, więc mogą z powodzeniem ją pokonać nawet bardzo początkujący biegacze. Każdy kto pomyślnie ukończy bieg, na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal, którzy w tym roku będzie nawiązywał do pogiętej w wypadku samochodowym  ośmiokątnej tablicy znaku STOP. Wszyscy otrzymają również pamiątkowe imienne dyplomy z wydrukowanym zajętym w biegu miejscem i osiągniętym czasem.    Szczegółowy regulamin biegu znajduje się na stronie www.fundacjalazarus.pl  Tam też wkrótce zostanie zamieszczona trasa i profil biegu, oraz projekt tegorocznego medalu.

JW

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast