Nie przegap
Strona główna » Sport » II EDYCJA MEMORIAŁU IM. ANTONIEGO BARANA

II EDYCJA MEMORIAŁU IM. ANTONIEGO BARANA

ELITA 055W dniu 22 maja 2016 r. w Brzesku rozegrana została II EDYCJA MEMORIAŁU IM. ANTONIEGO BARANA organizowanego przez Akademię Sportu ELITA. Turniej był rozgrywany na orlikach: Zielonka oraz BOSiR.

W grupie A (Zielonka) bezkonkurencyjnie zwyciężyła ELITA BRZESKO (2-1, 7-0, 3-0, 4-0). Podopieczni ARKADIUSZA ŚLIWY odnieśli w 4 meczach 4 zwycięstwa. Z grupy wyszła także drużyna tarnowskich ,,Jaskółek’’ – UNIA TARNÓW (1-0, 4-1, 0-3, 3-0). W grupie B najlepsza okazała się TARNOVIA, która podobnie jak Elita zwyciężyła we wszystkich 4 spotkaniach (8-0, 7-2, 2-1, 6-0), a na drugim miejscu uplasował się zespół LUKS SKRZYSZÓW (3-2, 4-0, 6-0, 1-2).

Aby rozegrać fazę pucharową wszystkie zespoły z ,,Zielonki’’ przyjechały na drugi orlik. Najpierw rozegrane zostały mecze półfinałowe. W pierwszym, ELITA, po zaciętym boju zwyciężyła 3-1 z LUKS SKRZYSZÓW. Drugim finalistą został zespół TARNOVII, który gładko zwyciężył w derbach Tarnowa z UNIĄ (4-0).

Wreszcie nadszedł czas na decydujące mecze w turnieju. W spotkaniu o 9 miejsce PUSZCZA NIEPOŁOMICE po karnych pokonała ELITĘ II BRZESKO (2-2 karne: 2-0). Następnie w meczu, którego stawką było 7 miejsce KS KOSZYCE WIELKIE 1-0 pokonał SP BŁĘKITNI. W połowie stawki uplasował się zespół SF STANIĄTKI, który w meczu o 5 miejsce wygrał z MGAS RADŁOVIĄ (3-1). Wynik 3-1 padł również w meczu o brązowe medale. W nim LUKS SKRZYSZÓW pokonał UNIĘ TARNÓW. W wielkim finale zmierzyły się zespoły ELITY BRZESKO i TARNOVII. Obie drużyny do tego momentu wygrały wszystkie swoje mecze. Wynik spotkania otworzył bezapelacyjnie najlepszy w turnieju HUBERT JASIAK, wynik spotkania na 2-0 ustawił HUBERT WŁODEK.

Tak jak już wiadomo, PIŁKARSKĄ PERŁĄ TURNIEJU został HUBERT JASIAK z TARNOVII. Jego 9 bramek i 11 asyst nie mogło przynieść innego werdyktu. Jako NAJLEPSZY BRAMKARZ wybrany został MAKSYMILIAN SMOLEŃ z LUKSu SKRZYSZÓW, który w turnieju zachował 2 czyste konta, a KRÓLEM STRZELCÓW okazał się KAMIL JAKÓBCZYK z zespołu SF STANIĄTKI (13 bramek).

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a drużyny puchary i dyplomy, które wręczali: córka zmarłego ANTONIEGO BARANA – p. JADWIGA BARAN oraz dyrektor banku BPH odział Brzesko – p. MACIEJ LISZEK.

KCh

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast