Don't Miss
Home » Religia » II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu TAK! / 8 października

II Małopolski Marsz Rodzinie i Życiu TAK! / 8 października

II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu -Tak!” odbędzie się w niedzielę 8 października. Rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w katedrze na Wawelu.

Po zakończeniu Mszy Świętej zebrani wyruszą z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretta-Molla, największych obrońców życia człowieka, do kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym.

Marsz odbędzie się pod hasłem „Życiu – tak!” i jest ważnym elementem obchodzonych od wielu lat w Krakowie Dni Jana Pawła II.

Celem wydarzenia jest publiczne opowiedzenie się za ochroną i poszanowaniem życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, oraz wyrażenie szacunku dla rodziny i małżeństwa. Pochód ma być również podziękowaniem za osobę i dzieło Jana Pawła II.

Honorowy patronat nad marszem objęli: arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita krakowski oraz Piotr Ćwik – wojewoda małopolski.

==

franciszkanska3.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast