Don't Miss
Home » Sport » II Piknik Modelarski w Strzelcach Małych / zdjęcia

II Piknik Modelarski w Strzelcach Małych / zdjęcia

dsc_2297-p-kopiaPomimo wietrznej pogody i dużego zachmurzenia – zorganizowany 1 września II Piknik Modelarski w Strzelcach Małych zgromadził licznych miłośników lotnictwa i modelarstwa.

Silny wiatr oraz podyktowanych tym względy bezpieczeństwa uczestników pokazów i widzów – sprawiły, że organizatorzy zdecydowali o rezygnacji z części atrakcji zaplanowanych w programie – m.in. pokazów spadochronowych i przelotów balonem.

Wiatr nie był aż tak dużą przeszkodą dla modelarzy, którzy zaprezentowali swoje modele latające nie tylko w formie wystawowej ale również podczas pokazów akrobacji.

Swoją obecność zaznaczyli także posiadacze motolotni i awionetek. Z zainteresowaniem spotkała się niezwykła konstrukcja wiatrakowca – Virtus II. To skrzyżowanie śmigłowca z ultralekkim samolotem.

Strzelce Małe – niewielka wieś w Gminie Szczurowa za sprawą tutejszych władz gminnych oraz pasjonatów lotnictwa staje się lotniczym centrum naszego powiatu. Na terenie około 4 hektarów tworzone jest lądowisko dla motolotni, awionetek i helikopterów.

Piknik ma na celu popularyzację modelarstwa lotniczego, propagowanie zainteresowania lotnictwem oraz promocję samego lądowiska.

Nie zabrakło atrakcji „naziemnych”: pasjonaci starych samochodów i wielbiciele motocyklów licznie przybyli do Strzelec Małych, aby podziwiać prezentowane tam cacka.

Można było również zasmakować tradycyjnych polskich przysmaków z kuchni Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczurowej.
Nie zabrakło też stoisk promocyjnych lotników z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego Kraków – Balice, a także Gminy Szczurowa i firmy „Gold Partner”.

Wieczorem przed publicznością wystąpił zespół OBSESJA BAND. Imprezę zakończył około godziny 21.30 pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy FIRE&DRUMS – Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych AKTYWATOR.

Organizatorami Pikniku byli: Lotnicze Stowarzyszenie Szczurowa, Gmina Szczurowa, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Komitet Organizacyjny II Pikniku Modelarskiego.


Foto-Maciej Mazur

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast