Nie przegap
Strona główna » Religia » III Małopolskie Dni Jana Pawła II / zdjęcia

III Małopolskie Dni Jana Pawła II / zdjęcia

jakub23 VI 2013 w niedzielę (Dzień Ojca), mimo zmiennej pogody, odbyły się III Małopolskie Dni Jana Pawła II. W ten sposób Brzesko dołączyło do grona miast, które organizowały taką imprezę, obok Krakowa, Zakopanego i Wadowic.

Program tego wydarzenia rozpoczął się o godz. 15.00, całość poprowadziła Grupa Imprateam, i zakończył dopiero o 23.00.

Wielką niespodziankę sprawił nam Grzegorz Turnau, który gorąco przyjęty przez brzeską publiczność, kilkukrotnie bisował. Organizatorami Dni JP II byli: Starostwo Powiatowe, Instytut Dialogu Miedzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku.

W programie znalazły się występy zespołów i wokalistów m.in. NOTE DEI – grupy młodzieżowej  pod kierunkiem Wojciecha Oleksyka, działającej przy szczepanowskiej bazylice, finalistów „TALENTÓW MAŁOPOLSKI 2013”, kwartetu smyczkowego złożonego z nauczycieli ze  Szkoły Muzycznej w Brzesku, “Na Trzy” – zespołu z Wojnicza w składzie Majka Ostrowska, Zbigniew Pyrek, oraz wikariusz szczepanowskiej parafii ks. Sławomir Krzyżanowski, i wielu innych.

„Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II” to inicjatywa, która zrodziła się z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. W dniach 21-23 czerwca 2013 roku odbyła się już trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Organizatorzy pragną przybliżyć osobę bł. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. W programie tegorocznej edycji znalazły się koncerty plenerowe, wystawy, pikniki rodzinne oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów z przewodnikami. W tym roku projekt objął kilka miast regionu, w tym po raz pierwszy – Brzesko.

Galerie zdjęć:

www.bazylikaszczepanow.pl

www.powiatbrzeski.pl

www.jakub.bwi.pl

 

Foto jakub.bwi.pl/  ks.Marian Kostrzewa

jakub.bwi.pl/ IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast