Nie przegap
Strona główna » Religia » III Małopolskie Dni Jana Pawła II / zdjęcia

III Małopolskie Dni Jana Pawła II / zdjęcia

jakub23 VI 2013 w niedzielę (Dzień Ojca), mimo zmiennej pogody, odbyły się III Małopolskie Dni Jana Pawła II. W ten sposób Brzesko dołączyło do grona miast, które organizowały taką imprezę, obok Krakowa, Zakopanego i Wadowic.

Program tego wydarzenia rozpoczął się o godz. 15.00, całość poprowadziła Grupa Imprateam, i zakończył dopiero o 23.00.

Wielką niespodziankę sprawił nam Grzegorz Turnau, który gorąco przyjęty przez brzeską publiczność, kilkukrotnie bisował. Organizatorami Dni JP II byli: Starostwo Powiatowe, Instytut Dialogu Miedzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku.

W programie znalazły się występy zespołów i wokalistów m.in. NOTE DEI – grupy młodzieżowej  pod kierunkiem Wojciecha Oleksyka, działającej przy szczepanowskiej bazylice, finalistów „TALENTÓW MAŁOPOLSKI 2013”, kwartetu smyczkowego złożonego z nauczycieli ze  Szkoły Muzycznej w Brzesku, “Na Trzy” – zespołu z Wojnicza w składzie Majka Ostrowska, Zbigniew Pyrek, oraz wikariusz szczepanowskiej parafii ks. Sławomir Krzyżanowski, i wielu innych.

„Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II” to inicjatywa, która zrodziła się z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. W dniach 21-23 czerwca 2013 roku odbyła się już trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Organizatorzy pragną przybliżyć osobę bł. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. W programie tegorocznej edycji znalazły się koncerty plenerowe, wystawy, pikniki rodzinne oraz zwiedzanie klasztorów i kościołów z przewodnikami. W tym roku projekt objął kilka miast regionu, w tym po raz pierwszy – Brzesko.

Galerie zdjęć:

www.bazylikaszczepanow.pl

www.powiatbrzeski.pl

www.jakub.bwi.pl

 

Foto jakub.bwi.pl/  ks.Marian Kostrzewa

jakub.bwi.pl/ IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast