Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » III Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze – zdjęcia

III Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze – zdjęcia

28 maja 2013 roku na terenie powiatu brzeskiego zostały przeprowadzone III Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych woj. małopolskiego, w których rywalizowało dwadzieścia odpowiednio wyposażonych drużyn, reprezentując wszystkie małopolskie jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP, a także krakowską Szkołę Aspirantów PSP.

 

Zespoły wykonując różnego rodzaju zadania ratownicze, z udziałem odpowiednio ucharakteryzowanych pozorantów, we wcześniej specjalnie przygotowanych miejscach, do których musiały dotrzeć w ustalonym czasie, konkurowały o zdobycie jak największej liczby punktów i zajęcie tym samym jak najwyższej lokaty w mistrzostwach. Uczestnicy mistrzostw musieli również wypełnić w bardzo krótkim czasie test wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, a kierowcy pojazdów ratowniczych poddać się kontroli zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkie działania podejmowane przez poszczególne drużyny były obserwowane i oceniane przez zespoły sędziowskie, które po zakończeniu rywalizacji dokonały klasyfikacji reprezentacji wszystkich JRG.

Celem zawodów było podniesienie poziomu oraz doskonalenie wiedzy i umiejętności małopolskich strażaków-ratowników PSP z zakresu prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych i udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej. Mistrzostwa zakończyły się odczytaniem na brzeskim rynku przez sędziego głównego – bryg. lek. med. Jacka Niteckiego oficjalnych wyników. Pierwsze miejsce w mistrzostwach zajęła reprezentacja JRG Olkusz (270 pkt.), przed drużyną JRG Dąbrowa Tarnowska (269 pkt.) oraz ekipą z JRG Proszowice (255 pkt.).

 

Triumfatorzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które w obecności wszystkich komendantów miejskich i powiatowych PSP z terenu województwa małopolskiego wręczył Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Mróz w asyście Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP – st.bryg. Piotra Konara.

Organizację i przeprowadzenie mistrzostw wspierało Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku i Urząd Gminy w Dębnie oraz Ochotnicze Straże Pożarne w Szczepanowie, Jadownikach, Dębnie, Woli Dębińskiej i Maszkienicach, a także Komenda Powiatowa Policji w Brzesku i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

W trakcie mistrzostw uczniowie szkół podstawowych, a także pozostałe dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w akcji edukacyjnej “Strażacy dzieciom”, którą przeprowadzono na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. W czasie akcji, wykonując różnego rodzaju zadania i ćwiczenia pod okiem strażaków Państwowej Straży Pożarnej, dzieci miały możliwość nauczenia się podstawowych czynności z zakresu pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć <==

st. kpt. Piotr Słowiak / IB

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast