Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Inicjatywy pracowników Browaru Okocim już po raz czwarty wspierają społeczność Brzeska i okolic

Inicjatywy pracowników Browaru Okocim już po raz czwarty wspierają społeczność Brzeska i okolic

Pracownicy brzeskiego Browaru Okocim po raz czwarty realizowali program grantowy Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy, którego celem jest wspieranie społeczności lokalnych wokół trzech browarów i biura firmy. W tegoroczną edycję programu zaangażowało się 24 wolontariuszy z Okocimia, którzy zrealizowali 3 autorskie projekty, przepracowując łącznie 267 godzin. 

Pracownicy Browaru Okocim w tym roku postanowili szczególnie zadbać o przestrzeń publiczną. Dzięki grantom, otrzymanym w ramach programu InicJaTyWy, wolontariusze uporządkowali teren przy Remizie OSP w Mokrzyskach i zorganizowali akcję odmulenia i regulacji stawu oraz nasadzenia krzewów ozdobnych. Zbudowali też palenisko z rusztem i zakupili drewno na stoły i ławki.  W ramach drugiego projektu pracownicy przeprowadzili renowację budynku i rewitalizację terenu przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim w Brzesku oraz stworzyli nową stronę internetową i funpage Stowarzyszenia. Trzeci projekt polegał na wykonaniu nowej podłogi w amfiteatrze w Łoniowej i zaangażowaniu w wydarzenia i imprezy dla mieszkańców, m.in. w akcję krwiodawstwa i działania edukacyjne nt. trzeźwości na drodze.

Jestem przekonany, że wszystkie projekty, zrealizowane przez wolontariuszy z Okocimia, będą znakomicie służyły lokalnym społecznościom. Osobiście, miałem przyjemność i satysfakcję prowadzić projekt grantowy dotyczący rewitalizacji siedziby i terenu wokół Stowarzyszenia Miłośników Browaru. Chcemy, aby w tym miejscu – szczególnie w okresie letnim – odbywały się spotkania zarówno dla pracowników browaru, jak i dla wszystkim chętnym – mówi Marian Śmietana, Kierownik Stacji Uzdatniania Wody w Browarze Okocim.

 InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację zielonych terenów oraz stwarzanie warunków zachęcających do uprawiania sportu i rekreacji. Każdy pracownik Carlsberg Polska może przedstawić swój pomysł na działania lokalne, obliczone na długotrwały efekt i zawnioskować o grant w wysokości 7 000 zł.

Program świetnie działa i rozwija się dzięki zaangażowaniu pracowników. To oni najlepiej znają potrzeby społeczności w miejscach, gdzie funkcjonują nasze browary – mówi Jagoda Jastrzębska, odpowiedzialna za CSR w Carlsberg Polska. Dzięki temu, możemy odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców Brzeska i okolic i skutecznie ich wspierać.

Program InicJaTyWy wystartował w 2014 roku i w ciągu czterech lat Carlsberg Polska przekazał na realizację projektów wolontariuszy blisko 300 tys. zł.
W czterech edycjach programu wzięło udział 245 pracowników firmy, którzy przepracowali społecznie 2285 godzin i zrealizowali 36 projektów. W czwartej, ostatniej edycji programu wzięło udział 66 pracowników Carlsberg Polska, którzy we współpracy z lokalnymi organizacjami, instytucjami i samorządem przepracowali ponad 820 godzin i zrealizowali 10 projektów.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast