Nie przegap
Strona główna » Religia » Intronizacja relikwi św. Jana Pawła II w kościele w Jadownikach

Intronizacja relikwi św. Jana Pawła II w kościele w Jadownikach

Abp Mieczysław Mokrzycki intronizował w kościele w Jadownikach relikwie św. Jana Pawła II.

6 listopada w parafii św. Prokopa w Jadownikach odbyła się uroczysta intronizacja relikwii św. Jana Pawła II.

Do kościoła wnieśli je Diana i Grzegorz Mrózkowie. Towarzyszyły im dzieci Nikodem, Staś, Basia i Zosia.

– Św. Jan Paweł II jest dla naszej rodziny bardzo ważną postacią. Ja od najmłodszych lat jeździłam z mamą na papieskie pielgrzymki. Staramy się słowa Ojca Świętego wprowadzać w nasze życie – mówią rodzice.

Parafialna wspólnota przygotowywała się do tej uroczystości od dawna.

– To były procesje różańcowe w lecie na Bocheniec, w czasie których modliliśmy się o beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. Słuchaliśmy podczas tych nabożeństw jego przemówień. A przed samą uroczystością odprawiliśmy nowennę ku czci św. Jana Pawła II. Relikwie z pewnością przyczynią się do rozwoju kultu, będą umieszczone w miejscu, gdzie każdy będzie mógł się pomodlić. To będzie ołtarz Bożego Miłosierdzia, a relikwie papieża Polaka znajdą się obok relikwii Krzyża Świętego i św. Brata Alberta. Są tam też obrazy św. s. Faustyny i – oczywiście – św. Jana Pawła II. W ten sposób transept północny naszego kościoła jeszcze bardziej zostanie związany z kultem Miłosierdzia Bożego i czcią dla św. Jana Pawła II – mówi ks. proboszcz Tadeusz Górka.

Relikwie św. Jana Pawła II przekazał ks. proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej abp Mokrzycki, metropolita lwowski, osobisty sekretarz św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. 

– Ciągle doświadczam obecności św. Jana Pawła II, a takie uroczystości jak dzisiejsza jeszcze bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że Ojciec Święty żyje pośród nas i w nas, że świat o nim nie zapomniał – mówił abp Mokrzycki.

W homilii podkreślił dwa rysy postaci Jana Pawła II.

– Ojciec Święty był człowiekiem modlitwy. Z niej czerpał siłę do codziennych obowiązków. Choć był wielkim teologiem i miał duszę artysty, nie lekceważył prostych modlitw i ludowych form pobożności – podkreślił metropolita lwowski.

Kaznodzieja przypomniał też dobroć, z jaką św. Jan Paweł II odnosił się do ludzi.

– To był człowiek, który zauważał drugiego, słuchał go z uwagą. Wszystkim znana jest jego troska o ludzi ubogich, chorych. Wiemy, jak upominał się o godność i prawa człowieka. W tym wszystkim, to znaczy w codziennej modlitwie i w miłości do bliźnich, możemy i powinniśmy naśladować św. Jana Pawła II – wskazywał arcybiskup.

Zobacz galerię <==


Tarnowski Gość Niedzielny
KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast