Nie przegap
Strona główna » Sport » IV liga. Sokół Borzęcin pokonał Tarnovię Tarnów / galeria zdjęć

IV liga. Sokół Borzęcin pokonał Tarnovię Tarnów / galeria zdjęć

W świąteczną środę rozegrano niemal wszystkie spotkania 23. kolejki IV ligi. Spośród zespołów z naszego regionu tylko Sokół Borzęcin wywalczył pełną pulę pokonując Tarnovię. Punkt z Watrą wywalczył GKS. Porażki zanotowały zespoły BKS oraz Jadowniczanki.

Udana dla Sokoła Borzęcin okazała się 23. kolejka IV ligi. Podopieczni Leszka Kraczkiewicza pokonali w niezwykle ważnym meczu Tarnovię Tarnów i równając się z nią punktami, wyprzedzili ją mając z tarnowianami lepszy bilans meczów bezpośrednich. Obecnie Sokół zajmuje 11. lokatę.

Punkt z Watrą zdobył GKS Drwinia, co pozwoliło zespołowi Janusza Piątka zrównać się punktami z Lubaniem Maniowy. Wyżej w klasyfikacji są jednak piłkarze Maniów, który wyprzedza drwinian większą ilością strzelonych bramek w meczach bezpośrednich (dzięki pamiętnemu laniu 1-6 jakie sprawił GKS-owi w Drwini).

Źle 23. kolejkę wspominać będą w Jadownikach i Bochni. Oba zespoły solidarnie przegrały odpowiednio z Barciczanką i Orkanem. O ile porażkę drużyny Artura Prokopa z aspirująca do III ligi ekipą z Barcin można było wkalkulować, o tyle niepowodzenie BKS w Szczyrzycu jest przykrą niespodzianką. To już trzecia z rzędu porażka zespołu Sławomira Zubla. Od wyjazdowej porażki z GKS (3-0 dla gospodarzy) bochnianie stracili osiem bramek nie strzelając ani jednej. Zwycięstwo Orkanu spowodowało, że opuścił on ostatnie miejsce w tabeli, na które zsunęła się Jadowniczanka.

Wyniki meczów 23. kolejki:

Jadowniczanka Jadowniki – Barciczanka Barcice 0-2
Orkan Szczyrzyc – BKS Bochnia 2-0
Sokół Borzęcin – Tarnovia Tarnów 3-0
GKS Drwinia – Watra Białka Tatrzańska 1-1
Poprad Muszyna – Wolania Wola Rzędzińska 0-0
Lubań Maniowy – Glinik Gorlice 0-1
Limanovia Limanowa – Poprad Rytro 2-2
Skalnik Kamionka Wielka – KS Tymbark 3-1

sportomaks.pl

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast