Don't Miss
Home » Wiadomości » Iwkowa – dobra do życia

Iwkowa – dobra do życia

Rośnie liczba mieszkańców Gminy Iwkowa. – W okresie od roku 2000 do końca 2017 roku przybyło nam 680 mieszkańców – cieszy się Wójt Bogusław Kamiński. – W tym czasie przybyło nam 11,5 procent mieszkańców. Uważam, że jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza  że gmina nie jest położona w pobliżu wielkiego miasta, a wręcz przeciwnie znajdujemy się nieco na uboczu. Z dala od głównych ciągów komunikacyjnych – kończy wypowiedź Bogusław Kamiński.

W skali roku w gminie wydawanych jest około 60 warunków zabudowy. Częściowo są to zezwolenia na budowę budynków mieszkalnych, a częściowo na usługowe i rekreacyjne. To świadczy o atrakcyjności gminy. W Iwkowej i okolicach panuje dobra atmosfera. Ludzie są przyjaźnie do siebie nastawieni. Niezaprzeczalnym argumentem do osiedlania się w tym miejscu są piękne krajobrazy, ładne widoki oraz spokój i cisza. Argumentem może też być odległość do najbliższego miasta powiatowego, która wynosi około 25 kilometrów, a takich miast wokół Iwkowej znajduje się aż trzy, tak więc nie ma problemu ze znalezieniem dobrej pracy w okolicy. Tę można znaleźć również na miejscu, ponieważ w samej gminie tworzą się nowe podmioty gospodarcze i powstają nowe przedsiębiorstwa. Także stare firmy przekazywane są w ręce młodszego pokolenia i w ten sposób nie ulegają likwidacji, a wręcz przeciwnie istnieją nadal w niejednym przypadku rozwijając się.

W roku 2017 również miała miejsce rekordowa liczba urodzeń. W gminie urodziło się równo sto dzieci.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast