Nie przegap
Strona główna » Sport » Iwkowa: Już pływam

Iwkowa: Już pływam

W 2017 r. Gmina Iwkowa po raz kolejny bierze udział w projekcie Marszałkowskim „ Już pływam” w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”.

Projekt nauki pływania obejmuje w 2017 roku 90 uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Iwkowa. Uczniowie mają możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływackich, podnieść ogólną sprawność fizyczną, profilaktykę wad postawy i skrzywień kręgosłupa oraz nauki bezpiecznego zachowania w wodzie.

Projekt realizowany jest w okresie od 15 marca do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Adresatami projektu są uczniowie małopolskich gmin nie umiejący pływać lub też źle radzący sobie w kontakcie z wodą oraz pochodzący z rodzin o trudnej sytuacji ekonomicznej.

Projekt obejmuje 10 wyjazdów dla każdego uczestnika, w ramach których każde dziecko odbędzie 15 godzin nauki pływania realizowanej jest w grupach od 10-cio do 15-to osobowych w ramach zajęć pozalekcyjnych na krytej pływalni w Brzesku poprowadzonej przez wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratowników. Uczestnicy mają dodatkowo zapewniony transport na krytą pływalnię, opiekę, ubezpieczenie NNW, dostęp do krytego basenu wraz z zapleczem.

Cele i rezultaty realizowanego projektu

Celem realizowanego projektu jest nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, profilaktyka zdrowotna w tym w szczególności wad postawy i skrzywień kręgosłupa, zachęcenie młodzieży do aktywnej formy spędzania wolnego czasu na pływalniach stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów, upowszechnianie kultury fizycznej służącej m.in. integracji społecznej, promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Oczekiwanymi rezultatami realizowanego projektu są: zdobycie przez uczestników umiejętności pływania, poprawa bezpieczeństwa na różnego rodzaju kąpieliskach oraz rozważne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

iwkowa.pl / Agnieszka Mida

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast