Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa: Na kolonii fajnie jest / zdjęcia

Iwkowa: Na kolonii fajnie jest / zdjęcia

DSC_1318-nDzięki zaangażowaniu Siostry Stanisławy Szpil z Zakonu Sióstr Elżbietanek zorganizowano kolonie z programem profilaktycznym oraz programem sportowo-rekreacyjnym dla dzieci z terenu Wrocławia i okolic z rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych oraz rodziców uzależnionych.

Siostra Stanisława Szpil pochodzi z Iwkowej w wieku 16 lat opuściła rodzinne strony. Początkowo była w Dusznikach Zdroju następnie wstąpiła do Zakonu Sióstr Elżbietanek we Wrocławiu. Od 1970 roku pracuje z dziećmi i  młodzieżą. Obecnie jest na emeryturze ale nadal sprawy najmłodszych nie są jej obojętne.

Na koloni w Iwkowej przebywa 40 uczestników plus opiekunowie i zespół gospodarczy razem 50 osób.

Kolonie jest prowadzona  na zasadach oazowych, ale również na zasadach 12 kroków rodzin uzależnionych. Dzieci nabierają umiejętność radzenia sobie z problemami a przede wszystkim gdy sytuacja w domu ich przerasta, aby wiedziały gdzie szukać pomocy. Odbywają się spotkania, pogadanki z wychowawcami, odbyło się spotkanie z policjantem, który opowiadał dzieciom o swojej pracy jak również o tym gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia.

Uczestnicy kolonii aktywnie i miło spędzają czas  podczas zaplanowanych zajęć – biorą udział w wycieczkach, zajęciach tanecznych, chodzą na basen, uczestniczą w grach i zabawach sportowych z zapałem biorą udział w zajęciach kulturalnych i edukacyjnych. Grupa nie ma czasu na nudę.

Podczas zajęć prowadzący starają się uwrażliwić dzieci na potrzebę życzliwości wobec rówieśników oraz poprawienia wzajemnych relacji osobowych.

 W ciągu turnusu, uczestnicy grupy mają okazje dobrze się poznać, nauczyć się przezwyciężać własne słabości i wzajemnie sobie pomagać. Opiekunowie grupy podkreślają  zgodnie, że dzieci bardzo aktywnie spędzały czas odkrywając, że warto być “życzliwym człowiekiem” i pomagać na co dzień nie tylko słabszym kolegom.

Dzieci serdecznie dziękują wszystkim którzy pomogli, by te wakacyjne dni były fantastyczne i nie zapomniane.


IB

Foto. Maciej Mazur IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast