Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa: Na kolonii fajnie jest / zdjęcia

Iwkowa: Na kolonii fajnie jest / zdjęcia

DSC_1318-nDzięki zaangażowaniu Siostry Stanisławy Szpil z Zakonu Sióstr Elżbietanek zorganizowano kolonie z programem profilaktycznym oraz programem sportowo-rekreacyjnym dla dzieci z terenu Wrocławia i okolic z rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych oraz rodziców uzależnionych.

Siostra Stanisława Szpil pochodzi z Iwkowej w wieku 16 lat opuściła rodzinne strony. Początkowo była w Dusznikach Zdroju następnie wstąpiła do Zakonu Sióstr Elżbietanek we Wrocławiu. Od 1970 roku pracuje z dziećmi i  młodzieżą. Obecnie jest na emeryturze ale nadal sprawy najmłodszych nie są jej obojętne.

Na koloni w Iwkowej przebywa 40 uczestników plus opiekunowie i zespół gospodarczy razem 50 osób.

Kolonie jest prowadzona  na zasadach oazowych, ale również na zasadach 12 kroków rodzin uzależnionych. Dzieci nabierają umiejętność radzenia sobie z problemami a przede wszystkim gdy sytuacja w domu ich przerasta, aby wiedziały gdzie szukać pomocy. Odbywają się spotkania, pogadanki z wychowawcami, odbyło się spotkanie z policjantem, który opowiadał dzieciom o swojej pracy jak również o tym gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia.

Uczestnicy kolonii aktywnie i miło spędzają czas  podczas zaplanowanych zajęć – biorą udział w wycieczkach, zajęciach tanecznych, chodzą na basen, uczestniczą w grach i zabawach sportowych z zapałem biorą udział w zajęciach kulturalnych i edukacyjnych. Grupa nie ma czasu na nudę.

Podczas zajęć prowadzący starają się uwrażliwić dzieci na potrzebę życzliwości wobec rówieśników oraz poprawienia wzajemnych relacji osobowych.

 W ciągu turnusu, uczestnicy grupy mają okazje dobrze się poznać, nauczyć się przezwyciężać własne słabości i wzajemnie sobie pomagać. Opiekunowie grupy podkreślają  zgodnie, że dzieci bardzo aktywnie spędzały czas odkrywając, że warto być “życzliwym człowiekiem” i pomagać na co dzień nie tylko słabszym kolegom.

Dzieci serdecznie dziękują wszystkim którzy pomogli, by te wakacyjne dni były fantastyczne i nie zapomniane.


IB

Foto. Maciej Mazur IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast