Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa / Wybuch butli z gazem / 8 września 2018 r.

Iwkowa / Wybuch butli z gazem / 8 września 2018 r.

Brzescy śledczy badają sprawę wybuchu butli z gazem w Iwkowej. Mieszkaniec domu w ciężkim stanie trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w sobotę 8 września 2018 r. Początkowo informowano, że do poszkodowanego został skierowany śmigłowiec (Ratownik6) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ze względu na warunki pogodowe poszkodowany został przetransportowany karetką do szpitala w Brzesku. Działania straży polegały na ewakuacji osoby, udzieleniu jej pomocy medycznej, a także sprawdzeniu obiektu i gruzowiska. W działaniach udział brało 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych z PSP i OSP. 

– Jak podkreśla Piotr Słowiak, zastępca komendanta brzeskiej straży – siła wybuchu była ogromna. Część budynku została zniszczona. Mężczyzna może mówić o wielkim szczęściu. Po przybyciu zespołów ratunkowych był z nami w kontakcie. Został przewieziony do szpitala – dodaje. P. Słowiak.

Policję poinformowała żona poszkodowanego mężczyzny. Poinformowała, że u niej w domu wydobywa się gaz. Strażacy kazali jej otworzyć okna i opuścić mieszkanie. Kobiecie oraz jej synowi nic się nie stało.

– W tym momencie badamy całą sprawę, będziemy przesłuchiwali świadków. Analizujemy cały zgromadzony materiał dowodowy – mówi Dorota Gac, zastępca prokuratora rejonowego w Brzesku.

 

IB / PSP Brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Fot. PSP Brzesko

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast