Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Iwkowa – Biały Jeleń – zdjęcia

Iwkowa – Biały Jeleń – zdjęcia

Wjeżdżając do Iwkowej od strony północnej można zobaczyć nowy rzucający się w oczy element krajobrazowy. Przy skwerze zlokalizowanym obok remizy strażackiej na postumencie umieszczony został jeleń w kolorze białym. Jest to symbol gminy, który znajduje się także w gminnym herbie. Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu „Lider” – małe projekty, do którego wniosek złożyli współwłaściciele gruntu czyli OSP Iwkowa.

Wniosek został zaopiniowany pozytywnie i przekazano go do dalszej akceptacji w Urzędzie Marszałkowskim. Następnie została podpisana umowa pomiędzy Zarządem OSP Iwkowa i Urzędem Marszałkowskim, która spowodowała skierowanie odpowiednich środków na realizację tego pomysłu. Od teraz wszyscy udający się do Iwkowej wjeżdżając do tej miejscowości od strony północnej, mogą podziwiać przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do popularnej „Bacówki” sylwetkę białego jelenia.


IB

Foto. Maciej Mazur IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast