Don't Miss
Home » Wiadomości » Jadowniki / 74 Rocznica Powstania Warszawskiego – Godzina W

Jadowniki / 74 Rocznica Powstania Warszawskiego – Godzina W

kotiwca-300x300

W celu uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia br. (poniedziałek) o godz. 17.00 włączone zostaną syreny alarmowe znajdujące się na terenie powiatu brzeskiego. Dźwięk syren rozlegać się będzie przez minutę.

Apelujemy do mieszkańców powiatu o wstrzymanie na minutę ruchu kołowego i pieszego. Będzie to symboliczny hołd złożony bohaterom Powstania – tym, którzy walczyli o wyzwolenie Stolicy i dążyli do niepodległego Państwa Polskiego.

Powstanie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. 1 sierpnia 1944 roku był początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski.

Powstanie Warszawskie było ostatnim w czasie drugiej wojny światowej tak dramatycznym aktem polskiej wojny o niepodległość. Żołnierze Armii Krajowej mieli świadomość, że na ulicach Warszawy toczy się walka o całą Polskę, a nie tylko o jej stolicę.

– Uznając Powstanie Warszawskie za „jedno z najważniejszych narodowych wystąpień na rzecz niepodległości Polski” dla „uczczenia Polaków, którzy stanęli w obronie swojej Ojczyzny w szczególności tych, którzy poświecili dla niej swe życie” w 74 rocznicę Powstania Warszawskiego dla oddania Im należytej czci i szacunku zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców i odwiedzających naszą miejscowość o udział w uroczystości obchodów rocznicowych.

Jestem przekonany, że po raz kolejny razem godnie uczcimy w Jadownikach pamięć Powstania Warszawskiego – mówi Jarosław Sorys – radny i sołtys Jadownik, a równocześnie organizator uroczystości w tej miejscowości.

W programie m.in. uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, apel pamięci, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy przy pomniku poległych za Ojczyznę. Miejsce uroczystości Jadowniki ul. Krakowska przy Domu Ludowym 1 sierpnia / środa / zbiórka godzina 16.30.

 

 

IB / Jarosław Sorys

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast