Nie przegap
Strona główna » Sport » Jadowniki / Bieg Tropem Wilczym / Trwają zapisy / 4 marca 2018 r.

Jadowniki / Bieg Tropem Wilczym / Trwają zapisy / 4 marca 2018 r.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W niedzielę 4 marca w ponad 300 miejscowościach w całym kraju oraz m.in. w Nowym Jorku, Londynie oraz na Ukrainie, Litwie i w Australii odbędzie się tegoroczna szósta edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Po raz trzeci na liście można znaleźć Jadowniki.

Warto wspomnieć że w 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych oprócz biegu organizatorzy imprezy w Jadownikach zaplanowali program artystyczny, który odbędzie się tydzień później w niedzielę 11 marca. Podczas głównych uroczystości w Domu Ludowym z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych wystąpi młodzież z Jadownik oraz gość specjalny, bard Żołnierzy Wyklętych, poeta, pieśniarz, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki, działacz opozycyjny w okresie PRL – Andrzej Kołakowski.  

Ideą projektu “Bieg Tropem Wilczym” jest przede wszystkim uhonorowanie Żołnierzy Wyklętych, uczczenie ich pamięci, ale także przybliżenie historii i pokazanie kim byli. Intencją Biegu jest więc także edukacja dotycząca Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjna długość Biegu wynosi 1963 metry, co stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak “Lalek”. Dodatkowo w Jadownikach odbędzie się bieg na dystansie 10 tysięcy metrów.

Sprawy organizacyjne
Biuro zawodów, szatnie, toalety, natryski oraz depozyty będą znajdowały się w budynku sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Jadownikach, ul. Szkolna 7 ; 32-851 Jadowniki.

Pakiety startowe: koszulka, medal, gorący  posiłek, napoje, pamiątkowe imienne numery startowe z chipami, specjalna ścianka do zdjęć pamiątkowych.

W obu biegach prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby poniżej 16 roku życia mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody opiekuna prawnego.

Limit uczestników biegu, którzy otrzymają pełne pakiety startowe wynosi 300 osób – aktualnie do udziału w biegu zgłosiło się już ponad 200 osób. Pakiety startowe będą wydawane w godzinach 9.00 – 11.00. Rozpoczęcie biegu zaplanowano na godz. 12.00.

Do wyboru będą przygotowane 2 trasy:
TRASA 1: dystans 1963 m.
Trasa biegu na 1963 metrów, 3/4 leśnymi ścieżkami, częściowo ubitymi. Start i meta przy hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach przy ul. Szkolnej 5. Trasa będzie oznaczona i zabezpieczona przez harcerzy ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego w Jadownikach.

TRASA 2: dystans 10 km.
Trasa płaska, asfaltowa ok. 7km + twarda ubita ok. 3km. Start Zespół Szkół ul. Szkolna 7 dalej ul. Staropolska, Galicyjska, droga ubita wzdłuż boiska w Sterkowcu, dalej pod wiaduktem kolejowym na zachód ( w lewo) wzdłuż torów kolejowych. Następnie pod wiaduktem, a za nim krótka “agrawka” na drodze serwisowej wzdłuż torów, dalej ul. Szczepanowska, Bujaka, Małopolska, Szkolna – META

Dodatkowe informacje nt. biegu można znaleźć na stronie: http://tropemwilczym.com.pl <==

ZAPISY TYLKO DO KOŃCA LUTEGO !!!<==

P R O G R A M

4 marca 2018 r. – Niedziela
Ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach, ul. Szkolna 5

9:00 – 11:30 Otwarcie biura zawodów – wydawanie pakietów startowych, rejestracja zawodników

12:00 START Biegu na 10 km

12:10 START Biegu na 1963m

14:00 Podsumowanie, wręczenie pucharów, rozlosowanie dodatkowych nagród wśród wszystkich uczestników

11 marca 2018 r. – Niedziela
Uroczystości Patriotyczne w ramach
Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”
Skwer im. rtm. Witolda Pileckiego, Dom Ludowy w Jadownikach

17:30 Uroczyste podniesienie flagi,
– odśpiewanie hymnu państwowego.
– Występ młodzieży z Jadownik
– Koncert Andrzeja Kołakowskiego – bard Żołnierzy Wyklętych, poeta, pieśniarz, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki, działacz opozycyjny w okresie PRL

Video – zapowiedź 2018

tropemwilczym.com.pl

MAPY

 

 
PLAKAT

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast