Don't Miss
Home » Kultura » Jadowniki. Jesienne spotkanie z kulturą / zdjęcia

Jadowniki. Jesienne spotkanie z kulturą / zdjęcia

DSC_5617_KopiowaniePo raz kolejny w Jadownikach potwierdzają zasadę, że „chcieć to móc”.

W piątkowy wieczór 24 października sala Domu Ludowego w Jadownikach jak za dawnych dobrych lat, jak chociażby podczas występów ZPiT „Jadowniczanie” pękała w szwach. Pretekstem do odwiedzenia DL było spotkanie, które zorganizowałem wspólnie z Radą Sołecką. To kolejna z kilkunastu propozycji, które przygotowaliśmy dla mieszkańców od 2011r. Wystawy twórczości mieszkańców Jadownik uzupełniały program, którego część zasadniczą stanowił występ tarnowskich aktorów kabaretu literackiego z przedstawieniem „Recepta na odchudzanie”! Owacja na stojąco dla aktorów teatru była najlepszą recenzją zorganizowania „Jesiennych spotkań…” Jak zwykle przygotowaliśmy kilka miłych niespodzianek okraszonych rzęsistymi brawami. Dziesięciominutowy materiał muzyczno-zdjęciowy przedstawiający niektóre inicjatywy społeczno-kulturalne okazał się strzałem w dziesiątkę. Były życzenia odrodzenia się jak Feniks z popiołów oraz prezent dla ZPiT ”Jadowniczanie” z okazji jubileuszu powstania oraz podziękowania dla jednostki OSP złożone na ręce prezesa za ofiarną codzienną służbę. Po obejrzeniu z uwagą przedstawienia o wymownym tytule „Recepta na odchudzanie” utracone kalorie bezpośrednio po spektaklu należało uzupełnić do czego świetnie nadawały się domowej roboty ciasta, ciasteczka, kawa i herbata. Wspólna zabawa miała miejsce wśród pięknych prac, które prezentowały Panie z KGW „Tradycja”, obrazy Pani Ani Kozub (haft krzyżykowy), 17 grubych tomów kronik prowadzonych od 1983 r przez p. J.Móla (ciekawostką jest zbiór ponad 70 zdjęć z pamiętnego meczu z Widzewem Łódź), prace Pań z Rodziny Kolpinga oraz zdjęcia Mateusza Franczyka dopełniały całości składającej się na treść „Jesiennych spotkań z kulturą”.

Wśród gości nie zabrakło osoby duchownej, ks. Dariusza, służby mundurowe reprezentował prezes OSP Adam Cebula, Sterkowiec radny Krzysztof Bogusz, Gminę Rzezawa koleżanka Kasia z córeczką Mają i Mamą obecny na spotkaniu był również radny Jerzy Gawiak.

Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział i piękną zabawę, za to, że zaszczyciliście Nas Państwo swoją obecnością, cieszę się, że po raz kolejny zaufaliście Państwo mnie i moim przyjaciołom. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuje za obecność.

Kończąc dziękuję członkom Rady Sołeckiej, którzy chętnie i czynnie włączyli się w przygotowanie spotkania Paniom: Jadwidze Dadej, Małgorzacie Piękosz, Marii Rojkowicz oraz Panu Tadeuszowi Tyce i Michałowi Krzywda

JS

Foto. Mateusz Franczyk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast