Don't Miss
Home » Kultura » Jadowniki / Koncert Andrzej Kołakowskiego oraz uroczystości patriotyczne

Jadowniki / Koncert Andrzej Kołakowskiego oraz uroczystości patriotyczne

11 marca o godz. 17.30 odbędzie się II część uroczystości patriotycznych organizowanych przez sołtysa Jadownik Jarosława Sorysa, radę sołecką i stowarzyszenie „Nasze Jadowniki”. Podczas głównych uroczystości w Domu Ludowym Jadownikach z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych wystąpi młodzież z Jadownik oraz odbędzie się koncert Andrzeja Kołakowskiego – działacza opozycyjnego, barda i poety. Artysta zaprezentuje pieśni patriotyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych oraz poruszające kwestie patriotyzmu, honoru i wierności Ojczyźnie.

Przed programem artystycznym organizatorzy zapraszają na skwer im. rtm. Witolda Pileckiego przed Domem Ludowym w Jadownikach, gdzie nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu państwowego. 

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Warto wspomnieć, że Andrzej Kołakowski gościł już wcześniej w Brzesku – 13 grudnia 2011 roku. Finałem rocznicowego spotkania z okazji XXX rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego był jego koncert, podczas którego zaśpiewał wiele piosenek i ballad gorzko opisujących naszą rzeczywistość i historię.

Andrzej Kołakowski
Andrzej Kołakowski za działalność opozycyjną w latach ’80 odznaczony został w roku 2008 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od wielu lat koncertuje wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. 

Inspiracją dla twórczości Andrzeja Kołakowskiego są rzeczy, które nie przemijają i są zawsze obecne w życiu człowieka, a więc wiara, nadzieja i miłość. Wszystkie one znajdują odbicie w historii, stąd też ballady historyczne służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim.

 

P R O G R A M
11 marca 2018 r. – Niedziela
Uroczystości Patriotyczne w ramach
Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”
Skwer im. rtm. Witolda Pileckiego, Dom Ludowy w Jadownikach
17:30 Uroczyste podniesienie flagi,
– odśpiewanie hymnu państwowego.
– Występ młodzieży z Jadownik
– Koncert Andrzeja Kołakowskiego – bard Żołnierzy Wyklętych, poeta, pieśniarz, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki, działacz opozycyjny w okresie PRL

Wstęp wolny. Zapraszamy!

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast