Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jadowniki: Odblaskowa Szkoła / zdjęcia

Jadowniki: Odblaskowa Szkoła / zdjęcia

1-nPubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach już po raz trzeci przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorem jest Małopolskie Kuratorium Oświaty, Urząd Wojewódzki, Marszałkowski oraz Komenda Wojewódzka Policji w Małopolsce. Konkurs ma na celu promowanie bezpieczeństwa uczniów na drodze.

Szkoła w Jadownikach, podobnie jak w latach ubiegłych prowadzi wiele działań w tym zakresie. W miesiącu wrześniu przeprowadzono spotkanie z przedstawicielami Policji dla uczniów oraz rodziców, zorganizowano „odblaskowy rajd rowerowy” do zamku w Dębnie, a także do miasteczka ruchu drogowego, gdzie doskonalono praktyczne umiejętności uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych wykonywali elementy odblaskowe. Na drodze w pobliżu szkoły zamocowany został baner „Kierowco zwolnij”.

W poprzednich dwóch latach szkoła plasowała się w drugiej dziesiątce w województwie (12 i 18 miejsce) i była pierwsza w powiecie brzeskim. Koordynatorami konkursu w szkole są Jan Chrabąszcz oraz Rafał Sieński.

JCh

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast