Don't Miss
Home » Wiadomości » Jastew: Nowy limit prędkości! Tylko 50 km/h

Jastew: Nowy limit prędkości! Tylko 50 km/h

UWAGA KIEROWCY!!! Od 1 sierpnia 2018 r. w miejscowości Jastew (gmina Dębno) na skrzyżowaniu DK 94 z drogami gminnymi zostało wprowadzone nowe ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi – aktualnie obowiązuje 50km/h! Dotychczas zamontowany w tym miejscu fotoradar miał ustawiony limit 70 km/h.

Zwracajmy uwagę na nowe oznakowanie. Nowe ograniczenie prędkości będzie z pewnością stanowiło problem dla jadących w tym miejscu „na pamięć”. Ograniczenie prędkości ruchu pojazdów do 50 km/h ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściu dla pieszych.

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Instytut Transportu Samochodowego – ponad 90 proc. kierowców przyspiesza zaraz po minięciu fotoradaru. Bagatelizujemy ograniczenia prędkości. Jeśli zwalniamy, to tylko pod groźbą kary, a nie ze względu na bezpieczeństwo. To niepokojące zjawisko nie wpływa na poprawę sytuacji na polskich drogach…

Foto Maciej Mazur

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast