Don't Miss
Home » Kultura » Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie / 8 października

Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie / 8 października

Kolejna cykliczna impreza – Jesienne Spotkania przy Herbacie – odbędzie się w Muzeum Zamek w Dębnie 8 października 2017 roku. Zapraszają na nią organizatorzy i współorganizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury, oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Tradycyjnie już, każdemu z tych spotkań zawsze towarzyszy koncert i wernisaż.

Tym razem będzie to koncert w wykonaniu Tomasza Drabiny – akordeon i Szymona Kamykowskiego – saksofon.
W programie koncertu znajdą się znane i autorsko zaaranżowane tanga, milongi i walce oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Pochodzące z Argentyny i Polski (np. Ta ostatnia niedziela) ogniste, nostalgiczne tanga oraz nastrojowe milongi stanowią dla Tomasza Drabiny źródło inspiracji w komponowaniu ilustracyjnej, wypełnionej emocją muzyki. Proponowane przez artystów ujęcie tanga z perspektywy brzmienia akordeonu, saksofonu zaowocuje niesamowitą wędrówką w głąb własnych muzycznych fascynacji.

Tomasz Drabina – akordeonista, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, współpracuje z Filharmonią w Poznaniu, Opolu i Krakowie, były aktor poznańskiego Teatru Strefa Ciszy. Twórca grupy Aviacort (etnofolk Bałkanów i Polski) oraz Tangreen inspirujący się gatunkiem tanga.

Towarzyszący muzykowi Szymon Kamykowski to renomowany saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W swoim dossier może pochwalić się współpracą m.in. z: Markiem Bałatą, Krzysztofem Napiórkowskim, Świetlikami, z grupą Bakshish oraz wieloma formacjami rozrywkowymi i jazzowymi.

Drugim bardzo ważnym wydarzeniem tego jesiennego popołudnia będzie wernisaż wystawy „Rytmy i Echa”. Jest to wystawa prac krakowskiego a właściwie nowohuckiego artysty – Piotra Schneidera, którą przygotowała jego żona – p. Schneider w 10. rocznicę śmierci swojego męża. Na wystawie zobaczymy głównie grafiki i pastele.

Piotr Schneider urodzony w Krakowie w 1942 roku, studiował w ASP w Krakowie, uzyskał dyplom w Katedrze Miedziorytu u prof. Mieczysława Wejmana, w Katedrze Drzeworytu u prof. Franciszka Bunscha i Katedrze Grafiki Książki u prof. Witolda Chomicza.
Uprawiał malarstwo, grafikę, fotografię i projektowanie. Brał udział w ponad 250 wystawach zbiorowych i 25 wystawach indywidualnych w Polsce, Niemczech, b. Czechosłowacji, Francji, Holandii, Japonii, Szwajcarii, Szwecji, Kanadzie na Węgrzech i we Włoszech oraz wystawach sekcji ZPAP „Fotografia – nowe media w kraju i za granicą”. Wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony.

muzeum.tarnow.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast