Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jest projekt, będzie nowy budynek wielofunkcyjny

Jest projekt, będzie nowy budynek wielofunkcyjny

widok1“Rozbudowa i przebudowa budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dolnym na potrzeby budynku wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu” to jeden z projektów, jaki Gmina Borzęcin zamierza zrealizować przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach bieżącej perspektywy finansowej 2014 – 2020. Przed kilkoma tygodniami zakończono prace związane z przygotowaniem projektu dla realizacji przedsięwzięcia i złożono wniosek o pozwolenie na budowę. Gmina zamierza aplikować o dofinansowanie zadania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Działania 11. Rewitalizacja Przestrzeni Regionalnej, Poddziałanie 11.2 Odnowa Obszarów Wiejskich, dla którego nabór wniosków zgodnie z harmonogramem przewidziany jest na III kwartał br.

To kolejny obiekt, który na bazie istniejącej remizy zostanie przebudowany z myślą o potrzebach druhów ochotników i społeczności wsi – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.  Jak podkreśla,  inicjatywa nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie samych zainteresowanych. – To właśnie druhowie jednostki z prezesem Grzegorzem Małkiem na czele doprowadzili do uregulowania stanu prawnego obiektu, przekazując nieruchomość w darowiźnie na rzecz gminy Borzęcin, co dało asumpt dalszym działaniom. Brali również, wespół z sołtysem wsi, a zarazem radnym Czesławem Czają aktywny udział w przygotowaniu założeń przedsięwzięcia – mówi gospodarz gminy.

Opracowany projekt zakłada przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku, dzięki czemu zwiększy się jego powierzchnia użytkowa z istniejących 298 m2 do 780 m2, a więc blisko trzykrotnie. W wyniku realizacji zadania powstaną garaże na samochody bojowe wraz z zapleczem socjalno – technicznym dla OSP, świetlica Ośrodka Kultury z wyjściem na ogród, w którym zlokalizowana będzie część rekreacyjno – wypoczynkowa oraz sala wielofunkcyjna wraz zapleczem kuchennym i sanitarnym. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a teren uzyska nowe zagospodarowanie w postaci małej architektury i zieleni wraz z ogrodzeniem. Wartość kosztorysowa realizowanego zadania zamyka się kwotą blisko 3 milionów złotych.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast