Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Jest wyrok w sprawie śmierci kierowcy na A4

Jest wyrok w sprawie śmierci kierowcy na A4

DSC00211Jak informuje tvn24.pl 28 października 2013 r. przed tarnowskim Sądem okrędowym zapadł wyrok w głośnej sprawie trzech nastolatków, którzy w lutym rzucili bryłę lodu na autostradę, powodując śmierć kierowcy tira.

Prokuratura oskarżyła Grzegorza S., Bartłomieja H. i Artura M. o tzw. zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

Sąd zmienił kwalifikację czynu, uznając ich winnymi spowodowania ciężkich obrażeń ciała i nieumyślnego spowodowania śmierci. W uzasadnieniu stwierdził, iż do śmiertelnego wypadku doprowadził splot tragicznych okoliczności, powołał się też na opinię biegłego, który stwierdził, że o tragedii, tj. rozbiciu szyby samochodu, przesądziło 0,8 sekundy. Gdyby nastąpiło przesunięcie wydarzenia o 0,8 sekundy, do tragedii by nie doszło – podkreślił sąd w ślad za biegłym.

– Młodzi ludzie nie przyznali się do winy. Twierdzili, że była to zabawa. Gdy usłyszeli wyroki uśmiechali się do siebie – relacjonuje Leszek Kabłak, reporter TVN24.

Przypomnijmy – 21.02.2013r w godzinach wieczornych doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia na nowym odcinku autostrady w miejscowości Biadoliny Radłowskie. Na przejeżdżającą pod wiaduktem ciężarówkę z niewyjaśnionych przyczyn spadła bryła lodu powodując rozbicie szyby w pojeździe i raniąc kierowcę. Bryła lodu, która spadła na samochód przebiła szybę i wpadła do kabiny kierowcy. Mężczyzna nie opanował samochodu i uderzył w barierę. Mimo długotrwałej akcji reanimacyjnej prowadzonej przez strażaków wraz z pogotowiem ratunkowym kierowca pojazdu zmarł.

Kilka godzin po wypadku policja zatrzymała nastolatków, którzy mogą mieć związek ze sprawą. Dwaj podejrzani o spowodowanie wypadku mają po 16-ście lat, trzeci jest o rok starszy. Finał tej sprawy znalazł dzisiaj swój finał w sądzie.

Materiał video tvn24.pl oraz rekonstrukcja zdarzenia <==

Foto-PSP Brzesko

IB/tvn24.pl/PSP Brzesko

1 komentarz

  1. Może ktoś mi wytłumaczy czy mam wyjeżdżać do pracy o 0,8 sekundy przed wyznaczoną godziną czy mam o to 0,8 sekundy poczekać zanim przekręcę kluczyk w stacyjce. W sumie trafili na dobrego biegłego bo rozumie, że inny stwierdziłby, że 2 sekundy wcześniej jechała czteroosobowa rodzina i poszliby siedzieć za śmierć 4 osób. Oszukać przeznaczenie 10 będzie zaczynało się w Biadolinach na autostradzie.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast