Nie przegap
Strona główna » Region » Jeszcze w listopadzie remonty trzech odcinków dróg z rządowych pieniędzy

Jeszcze w listopadzie remonty trzech odcinków dróg z rządowych pieniędzy

Kolejne pieniądze rządowe dla gminy Zakliczyn – 1,3 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na naprawę uszkodzonych dróg. Jeszcze w listopadzie tego roku wyremontowane zostaną trzy odcinki gminnych dróg o łącznej długości 3 kilometrów 300 metrów.

Po wyłonieniu wykonawcy naprawiane będą odcinki dróg (m.in. położone zostaną nowe nakładki asfaltowe) w Lusławicach ul. Lwowska – 300 metrów, w Zdoni – 480 m i droga z Paleśnicy  do Dzierżanin i dalej w kierunku Roztoki – Brzeziny – 2 520 m.

Przyznane dofinansowanie to 80 procent wartości wykonania tych zadań – w sumie w tym roku w gminie Zakliczyn odnowionych będzie 8 odcinków dróg ze środków przyznanych przez MSWiA.

Już zakończone zostały prace na pięciu odcinkach o łącznej długości 4 200 mb za kwotę 1 360 000 zł w ramach przyznanej w marcu br. przez MSWiA promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, z czego blisko 1,1 mln zł to środki rządowe. Nowa nawierzchnia jest od niedawna na ul. Spokojnej (520 mb) i Korczyńskiego (820 mb) w Zakliczynie oraz drogach gminnych „Koło szkoły” w Bieśniku (860 mb), „Do szkoły” w Faściszowej (1 km)  i w Lusławicach ul. Lwowska (1 km).

Przyznane teraz dofinansowanie w kwocie 1,3 mln zł sprawia, że rządowa pomoc na drogi w gminie Zakliczyn w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła do 7,5 mln zł.

um

Fot. Maciej Mazur

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast