Home » Wiadomości » Jubileusz 100 – lecia urodzin Pani Marii Prokop z Łęk

Jubileusz 100 – lecia urodzin Pani Marii Prokop z Łęk

Resize_of_DSC_0073Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane “sto lat”, z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat “dwieście”. Tak właśnie było 28 września br. w Łękach w gminie Borzęcin, gdzie Pani Maria Prokop obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin. Uroczystość odbyła się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości.  W tym niezwykłym dla Jubilatki dniu towarzyszyła jej najbliższa rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy Borzęcin: wójt gminy Janusz Kwaśniak i jego zastępca Tadeusz  Żurek, przewodniczący rady gminy Czesław Małek oraz kierownik USC Władysława Kogut.  Gminny Ośrodek Kultury reprezentował dyrektor Piotr Kania. W spotkaniu ponadto udział wzięli sołtys wsi Łęki Anna Koczwara, proboszcz parafii Szczepanów ks. Władysław Pasiut oraz jego poprzednik ks. Władysław Bielatowicz i ks. Edward Bryła z Przyborowa. Obchody jubileuszowe rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez dzieci z miejscowej szkoły podstawowej uświetniona śpiewem nastoletniej wokalistki Darii Reczek.

W swoim przemówieniu wójt Janusz Kwaśniak nawiązał do historii życia Jubilatki, która w młodości była animatorką kultury w miejscowości Łęki i w gminie Borzęcin.

Spotykamy się dzisiaj w Łękach, aby pokłonić się pięknej historii 100 lat życia Naszej Dostojnej Jubilatki […], życia, które ujęte w ramy książki, stanowiłoby w wielu sekwencjach przewodnik dla młodych pokoleń, jak żyć – mówił zwracając się do Jubilatki i zebranych gospodarz gminy, wójt Janusz Kwaśniak. – Szanownej Jubilatce, Pani Marii Prokop, w uroczystym dniu setnej rocznicy urodzin, w imieniu własnym i samorządu gminy Borzęcin składam serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Niech nigdy nie brakuje szczęścia, zdrowia i pomyślności. Niech dobry Bóg darzy łaskami na dalsze lata życia w zdrowiu i radości – życzył Jubilatce gospodarz gminy.

Swoje listy gratulacyjne przesłali również Prezes Rady Ministrów Donald Tusk i Wojewoda Małopolski Jerzy Miller. Z najlepszymi życzeniami oraz kwiatami pospieszyli też obecni goście. Nie zabrakło tortu urodzinowego i toastów na cześć Pani Marii.

Atmosfera spotkania wprawiła Jubilatkę w tak dobry nastrój, iż postanowiła zaprezentować swoje zdolności muzyczne i recytatorskie, a tym samym pochwalić się doskonałą pamięcią i świeżością umysłu. Warto zauważyć, że pomimo upływu lat Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UDHOTFhOU5E

Uroczystość była wspaniałą okazją do pogłębienia więzi rodzinnych. Gratulując wspaniałego Jubileuszu, dołączamy się do życzeń kolejnych lat w zdrowiu i znakomitej formie.

Galeria zdjęć <<<

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast