Don't Miss
Home » Region » Jubileusz 110-lecia OSP w Biadolinach Radłowskich

Jubileusz 110-lecia OSP w Biadolinach Radłowskich

Uroczyste obchody odbyły się w niedzielę 12 sierpnia. Jubileusz rozpoczął się mszą świętą, po której wszyscy uczestnicy wydarzenia przemaszerowali pod Dom Strażaka w Biadolinach Radłowskich, gdzie odbył się okolicznościowy apel. Zaraz po nim Prezes OSP w Biadolinach Radłowskich Pan Zbigniew Dudzik dokonał oficjalnego otwarcia uroczystości oraz powitał przybyłych gości. Następnie przedstawiony został rys historyczny jednostki, a po nim nastąpiła ceremonia wręczenia medali dla zasłużonych druhów. Na zakończenie gratulacje i słowa uznania za zaangażowanie, trud i poświęcenie w niesieniu pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują wygłosili zaproszeni goście, a Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk osobiście złożył podziękowania wszystkim strażakom ochotnikom i prezesowi OSP Biadoliny Radłowskie oraz przekazał jeden pełny komplet umundurowania dla jednostki. Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz mieszkańcy Biadolin Radłowskich mogli wziąć udział w mini pikniku strażackim.

Od 110 lat druhowie z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadolinach Radłowskich niosą pomoc drugiemu człowiekowi by ratować dobytek, ludzkie zdrowie i życie, będąc wierni zawołaniu: ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.” Obchody zacnego Jubileuszu były okazją do przypomnienia o działaniach jednostki na przestrzeni wielu lat, pochwalenia się bieżącymi osiągnięciami oraz wyróżnienia druhów działających aktywnie w straży nie tylko w ostatnim czasie, ale także tych, którzy z jednostką w Biadolinach radłowskich związani byli przez kilkadziesiąt lat służby. Nie zabrakło podziękowań, prezentów i wielu życzeń, nie tylko by strażacy ochotnicy z każdej akcji wracali cali
i zdrowi, ale także przez pracę społeczną, którą wykonują byli doceniani i szanowani w społeczności.


um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 15 sierpnia 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast