Nie przegap
Strona główna » Sport » Jubileusz 65 lat istnienia LKS KŁOS Łysa Góra / zdjęcia

Jubileusz 65 lat istnienia LKS KŁOS Łysa Góra / zdjęcia

DSC_0602Na obiektach LKS „KŁOS” Łysa Góra odbył się jubileusz 65 lat istnienia tego klubu. Uroczyste obchody tej rocznicy poprzedził „VI Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra”, zaś w godzinach popołudniowych rozpoczęła się część oficjalna jubileuszu na której odczytano historię klubu, a po swoich wystąpieniach, zaproszeni goście: Starosta Powiatu Brzeskiego, Andrzej Potępa, V-ce przewodniczący zrzeszenia LZS-ów w Krakowie, Jerzy Bąk, wójt Gminy Dębno, Grzegorz Brach, Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku, Mirosław Nieć, wręczyli działaczom i zawodnikom klubu wyróżnienia oraz honorowe odznaki.

Obecny Prezes klubu Wacław Batko, a także jego poprzednik Jerzy Sacha, który piastował tę funkcję przez 23 lata otrzymali z rąk Jerzego Bąka, V-ce przewodniczącego  zrzeszenia LZS-ów w Krakowie wyróżnienia za działalność i duży wkład na rzecz piłki nożnej w województwie małopolskim. Kolejną częścią obchodów jubileuszu były: mecz siatkówki kobiet, a później w emocjonującym pojedynku piłkarskim „Żonaci” pokonali „Kawalerów”  3-2. Organizatorzy nie zapomnieli także o publiczności, bowiem między zawodami piłki siatkowej i piłki nożnej odbyła się konkurencja dla śmiałków; najsilniejsi rywalizowali podnosząc 17 kilogramowy ciężarek. W tej konkurencji, najlepszy okazał się Dominik Jakubas (32 powtórzenia), a zaraz za nim był Piotr Matura (30 powtórzeń). Całości towarzyszyła miła atmosfera, nie zabrakło także oprawy muzycznej.  Wszyscy zgromadzeni mogli  skorzystać z bufetu oraz posilić się kiełbaskami z grilla.

  –  Jubileusz odbył się stosunkowo późno, bo w pierwszą niedzielę października. Na to złożyły się:  długo niewyjaśniona sytuacja Kłosa w sprawie utrzymania się drużyny w klasie „A”  po zakończeniu ubiegłego sezonu, krótka przerwa między rozgrywkami, a jeśli te już się zaczęły, ciężko było o wolny termin w weekend tym bardziej, że w chwili obecnej posiadamy trzy drużyny: trampkarzy, juniorów młodszych występujących w pierwszej lidze, oraz kadrę seniorów. W pierwszy weekend października kadra seniorska pauzowała stąd też 6 października był jedynym terminem by mógł odbyć się jubileusz. Na szczęście aura była sprzyjająca ku temu by mogła odbyć się ta uroczystość i mogę powiedzieć, że była po części „magnesem”  który przyciągnął na nasz stadion dziesiątki osób.  65 lat istnienia to piękna rocznica dla klubu, z którym związany jestem już 13 lat. Niegdyś jako zawodnik, dzisiaj jako działacz. Jest mi niezmiernie miło współpracować z obecnym zarządem klubu: Prezesem Wacławem Batko, oraz pozostałymi członkami: Andrzejem Kutkiem, Mariuszem Sachą i Piotrem Maturą, nasza praca wykracza także poza sport. Mając na uwadze lata ubiegłe wychodziliśmy z różnymi inicjatywami do lokalnej społeczności: mam tu na myśli organizację pikników rodzinnych, grupowych wyjazdów na mecze piłkarskiej ekstraklasy, przy szkole podstawowej w Łysej Górze powstała siłownia z której korzystają mieszkańcy nie tylko Łysej Góry, ale także sąsiednich miejscowości: Sufczyna i Jaworska, wszystko to trafiło na podatny grunt. Kiedy pięć lat temu odbył się jubileusz na 60 lat istnienia, wtedy za szatnie służył nam garaż – „blaszak” dzisiaj możemy cieszyć się z budynku, który jest już murowany na miarę potrzeb, łącznie z instalacją wodno – kanalizacyjną bez której funkcjonowanie na dzień dzisiejszy jest wręcz niemożliwe, tym bardziej że rozgrywki ligowe trwają w okresie: wiosna – lato – jesień. Ogromna w tym zasługa obecnego Prezesa klubu, Wacława Batko, którego upór w tym jest nieoceniony, dzisiaj mamy komfortowe warunki i możemy poszczycić się pięknym obiektem sportowym na który coraz liczniej uczęszczają rodzice z dziećmi.  – tłumaczy Jakub Bujak, sekretarz i kierownik drużyny.

 VI Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra

 Sandu Ciorba – Sufczyn 69 I  1-1

Sufczyn 69 II – Bizony z Arizony 5-0

Sufczyn 69 I –  Sufczyn 69 II  0-4

Sandu Ciorba – Bizony z Arizony  11-0

Sufczyn 69 I – Bizony z Arizony  5-1

Sandu Ciorba – Sufczyn 69 II  1-1

Lp.

Drużyna

Punkty

Bramki

1

Sufczyn 69  II

7

10-1

2

Sandu Ciorba

5

13-2

3

Sufczyn 69 I

4

6-6

4

Bizony z Arizony

0

1-21

Skład drużyny zwycięskiej:

 SUFCZYN 69  II:  Kutek Szymon, Roczniak Kamil, Stypka Jakub, Matura Jakub, Świstak Sławomir.

Król Strzelców: Kacper Książek (Sandu Ciorba)

Najlepszy zawodnik turnieju: Jakub Migda (Sandu Ciorba)

Najlepszy bramkarz: Szymon Kutek (Sufczyn 69 II)

Najlepszy rozgrywający: Jakub Stypka (Sufczyn 69 II)

Najmłodszy zawodnik:  Kacper Tyrkiel  – 10 lat (Bizony z Arizony)

JB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast