Nie przegap
Strona główna » Sport » Jubileusz 65 lat istnienia LKS KŁOS Łysa Góra / zdjęcia

Jubileusz 65 lat istnienia LKS KŁOS Łysa Góra / zdjęcia

DSC_0602Na obiektach LKS „KŁOS” Łysa Góra odbył się jubileusz 65 lat istnienia tego klubu. Uroczyste obchody tej rocznicy poprzedził „VI Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra”, zaś w godzinach popołudniowych rozpoczęła się część oficjalna jubileuszu na której odczytano historię klubu, a po swoich wystąpieniach, zaproszeni goście: Starosta Powiatu Brzeskiego, Andrzej Potępa, V-ce przewodniczący zrzeszenia LZS-ów w Krakowie, Jerzy Bąk, wójt Gminy Dębno, Grzegorz Brach, Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku, Mirosław Nieć, wręczyli działaczom i zawodnikom klubu wyróżnienia oraz honorowe odznaki.

Obecny Prezes klubu Wacław Batko, a także jego poprzednik Jerzy Sacha, który piastował tę funkcję przez 23 lata otrzymali z rąk Jerzego Bąka, V-ce przewodniczącego  zrzeszenia LZS-ów w Krakowie wyróżnienia za działalność i duży wkład na rzecz piłki nożnej w województwie małopolskim. Kolejną częścią obchodów jubileuszu były: mecz siatkówki kobiet, a później w emocjonującym pojedynku piłkarskim „Żonaci” pokonali „Kawalerów”  3-2. Organizatorzy nie zapomnieli także o publiczności, bowiem między zawodami piłki siatkowej i piłki nożnej odbyła się konkurencja dla śmiałków; najsilniejsi rywalizowali podnosząc 17 kilogramowy ciężarek. W tej konkurencji, najlepszy okazał się Dominik Jakubas (32 powtórzenia), a zaraz za nim był Piotr Matura (30 powtórzeń). Całości towarzyszyła miła atmosfera, nie zabrakło także oprawy muzycznej.  Wszyscy zgromadzeni mogli  skorzystać z bufetu oraz posilić się kiełbaskami z grilla.

  –  Jubileusz odbył się stosunkowo późno, bo w pierwszą niedzielę października. Na to złożyły się:  długo niewyjaśniona sytuacja Kłosa w sprawie utrzymania się drużyny w klasie „A”  po zakończeniu ubiegłego sezonu, krótka przerwa między rozgrywkami, a jeśli te już się zaczęły, ciężko było o wolny termin w weekend tym bardziej, że w chwili obecnej posiadamy trzy drużyny: trampkarzy, juniorów młodszych występujących w pierwszej lidze, oraz kadrę seniorów. W pierwszy weekend października kadra seniorska pauzowała stąd też 6 października był jedynym terminem by mógł odbyć się jubileusz. Na szczęście aura była sprzyjająca ku temu by mogła odbyć się ta uroczystość i mogę powiedzieć, że była po części „magnesem”  który przyciągnął na nasz stadion dziesiątki osób.  65 lat istnienia to piękna rocznica dla klubu, z którym związany jestem już 13 lat. Niegdyś jako zawodnik, dzisiaj jako działacz. Jest mi niezmiernie miło współpracować z obecnym zarządem klubu: Prezesem Wacławem Batko, oraz pozostałymi członkami: Andrzejem Kutkiem, Mariuszem Sachą i Piotrem Maturą, nasza praca wykracza także poza sport. Mając na uwadze lata ubiegłe wychodziliśmy z różnymi inicjatywami do lokalnej społeczności: mam tu na myśli organizację pikników rodzinnych, grupowych wyjazdów na mecze piłkarskiej ekstraklasy, przy szkole podstawowej w Łysej Górze powstała siłownia z której korzystają mieszkańcy nie tylko Łysej Góry, ale także sąsiednich miejscowości: Sufczyna i Jaworska, wszystko to trafiło na podatny grunt. Kiedy pięć lat temu odbył się jubileusz na 60 lat istnienia, wtedy za szatnie służył nam garaż – „blaszak” dzisiaj możemy cieszyć się z budynku, który jest już murowany na miarę potrzeb, łącznie z instalacją wodno – kanalizacyjną bez której funkcjonowanie na dzień dzisiejszy jest wręcz niemożliwe, tym bardziej że rozgrywki ligowe trwają w okresie: wiosna – lato – jesień. Ogromna w tym zasługa obecnego Prezesa klubu, Wacława Batko, którego upór w tym jest nieoceniony, dzisiaj mamy komfortowe warunki i możemy poszczycić się pięknym obiektem sportowym na który coraz liczniej uczęszczają rodzice z dziećmi.  – tłumaczy Jakub Bujak, sekretarz i kierownik drużyny.

 VI Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa LKS KŁOS Łysa Góra

 Sandu Ciorba – Sufczyn 69 I  1-1

Sufczyn 69 II – Bizony z Arizony 5-0

Sufczyn 69 I –  Sufczyn 69 II  0-4

Sandu Ciorba – Bizony z Arizony  11-0

Sufczyn 69 I – Bizony z Arizony  5-1

Sandu Ciorba – Sufczyn 69 II  1-1

Lp.

Drużyna

Punkty

Bramki

1

Sufczyn 69  II

7

10-1

2

Sandu Ciorba

5

13-2

3

Sufczyn 69 I

4

6-6

4

Bizony z Arizony

0

1-21

Skład drużyny zwycięskiej:

 SUFCZYN 69  II:  Kutek Szymon, Roczniak Kamil, Stypka Jakub, Matura Jakub, Świstak Sławomir.

Król Strzelców: Kacper Książek (Sandu Ciorba)

Najlepszy zawodnik turnieju: Jakub Migda (Sandu Ciorba)

Najlepszy bramkarz: Szymon Kutek (Sufczyn 69 II)

Najlepszy rozgrywający: Jakub Stypka (Sufczyn 69 II)

Najmłodszy zawodnik:  Kacper Tyrkiel  – 10 lat (Bizony z Arizony)

JB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast