Nie przegap
Strona główna » Kultura » Jubileuszowy X Wielki Maraton Czytania w PSP nr 2 w Brzesku

Jubileuszowy X Wielki Maraton Czytania w PSP nr 2 w Brzesku

W tym roku wypada skromny jubileusz Wielkiego Maratonu Czytania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku. Będziemy czytać przez 24 godziny non stop już po raz dziesiąty. Maraton rozpocznie się 14 czerwca o godz. 10.00, a skończy 15 czerwca 2018r.

Jego inicjatorką jest animatorka koła teatralnego kl. IV-VII, polonistka Agata Podłęcka. Cała zaś impreza jest promowana i wspierana przez dyrektora szkoły, panią Urszulę Białkę.

Tegoroczny Maraton w PSP nr 2 w Brzesku przebiega pod hasłem „Szalone wakacje”. Zamierzeniem jego jest wyzwolenie zarówno u dzieci jak i dorosłych drzemiących

w umysłach marzeń jak i wspomnień o pięknych, niezapomnianych, czasem zwariowanych wakacjach, nowych przyjaźniach, doświadczeniach, emocjach, przygodach.

Już po raz trzeci honorowy patronat nad Maratonem objęła Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.

Idea Maratonów Czytania, czyli czytania przez 24 godziny non stop, wypływa z  ogólnopolskiej medialnej kampanii społecznej rozpoczętej w czerwcu 2001 r. przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, propagującej codzienne czytanie dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Uczniowie do Maratonu przygotowują się od początku roku szkolnego: czytają  tematyczne książki (zgodnie z hasłem maratonu na dany rok). Piszą i wydają własne książeczki, które następnie czytają podczas Maratonu. Na podstawie utworów wykonują prace plastyczne, które są prezentowane na wystawie w hallu głównym szkoły. Na Maraton zapraszani są liczni goście: zaprzyjaźnione szkoły, przedszkola, przedstawiciele władz miasta, kultury, oświaty, przedsiębiorcy, przyjaciele szkoły, rodzice i uczniowie. Maraton tradycyjnie rozpoczyna burmistrz Brzeska – Grzegorz Wawryka, odczytując pierwsze zdania, a kończy po 24 godzinach przy głośnym odliczaniu dyrektor szkoły – Urszula Białka.

Jest to impreza otwarta, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do czytania razem z dziećmi.

AP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast