Don't Miss
Home » Wiadomości » Kamera termowizyjna w Gminie Iwkowa

Kamera termowizyjna w Gminie Iwkowa

W ramach programu LIFE którego partnerem jest Gmina Iwkowa w terminie od 25 lutego do 11 marca Ekodoradca będzie wykonywał nieodpłatnie przeglądy budynków na terenie gminy przy pomocy kamery termowizyjnej. Każdy budynek emituje ciepło, które ucieka bezpowrotnie do atmosfery. W naszym interesie jest, aby było go jak najmniej, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i obniżymy rachunki. Badania kamerą termowizyjną pomaga ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych. – Jesteśmy w programie Life, którego zadaniem jest ograniczenie niskiej emisji, która niestety dotyczy naszej gminy – mówi Wójt Iwkowej Bogusław Kamiński. – W ramach przeciwdziałania prowadzimy różne działania. Jednym z nich jest zastosowanie kamery termowizyjnej, której praca pokaże nam, w którym miejscu naszego domu mamy największe ubytki ciepła. Najlepiej to sprawdzić właśnie teraz w okresie zimowym. W tej chwili prowadzimy zapisy chętnych do tego rodzaju działania – kończy wójt.

Ważne!
Aby możliwe było wykonanie przeglądu termowizyjnego, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15º C. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne, bądź wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (nie może być to dzień słoneczny, dzień z opadami bądź silnym wiatrem). Osoby zainteresowane wykonaniem pomiarów proszone są o kontakt z Ekodoradcą telefonicznie pod nr tel.(14) 68 44 010 w. 27 bądź osobiście w Urzędzie Gminy w Iwkowej w pokoju 12. Liczba miejsc jest ograniczona, a przeglądy wykonywane będą w terminie 25.02 – 11.03 br. w godz.15:30 – 18:30. Powyższe przeglądy termowizyjne budynków nie są specjalistycznymi badaniami,
a jedynie pozwolą sprawdzić czy izolacja termiczna dobrze spełnia swoje zadanie.

Uwaga!
Akcja przeglądów termowizyjnych nie jest powiązana z uczestnictwem w projektach wymiany pieców węglowych na nowe ekologiczne kotły węglowe, gazowe lub na biomasę. Każdy mieszkaniec może wziąć udział w akcji.

Badania kamerą termowizyjną będą wykonywane w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE 14 IPE PL 021 Dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast