Don't Miss
Home » Wiadomości » Kanalizacja Iwkowej

Kanalizacja Iwkowej

W gminie Iwkowa trwają przygotowania do budowy kanalizacji. Prace są już bardzo zaawansowane. – Wartość całej inwestycji wyniesie 26 milionów złotych. Jest to bardzo duży projekt.

W związku z tym całość podzieliliśmy na trzy części – mówi wójt Bogusław Kamiński. – Dwie części dotyczą budowy kanalizacji, a jedna oczyszczalni. Na budowę kanalizacji przetarg został już rozstrzygnięty i podpisana została również umowa z wykonawcą. W najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane. Jeśli chodzi o budowę oczyszczalni przeprowadziliśmy przetarg i w tej chwili jesteśmy na etapie oceny. Już widać, że bardzo wzrosły koszty wykonania prac. W kosztorysie inwestorskim na ten cel mieliśmy przeznaczone niewiele ponad siedem milionów złotych, a okazuje się, że najniższa oferta w tej chwili wynosi ponad jedenaście milionów złotych, a więc widać jak wzrosły koszty wykonania inwestycji. Jednakże na szczęście wszystko nam się bilansuje, więc jesteśmy z tego powodu zadowoleni – kończy wójt. Kanalizacja jest przedsięwzięciem bardzo dużym. Zarówno dla gminy jako inwestora, dla wykonawcy, jak i dla samych mieszkańców. Inwestycja przebiega przez 800 działek i dotyczy 700 użytkowników, więc każdy będzie w jakiś sposób odczuwał dolegliwości związane z tym przedsięwzięciem, ale klimat wokół prac jest dobry, ponieważ wszyscy oczekują na wykonanie kanalizacji. Realizacja inwestycji nie jest więc zagrożona.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast