Nie przegap
Strona główna » Kultura » KGW Biadoliny Szlacheckie w Krakowie

KGW Biadoliny Szlacheckie w Krakowie

W Krakowie odbywają obecnie się 41. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. W dniach 10-27 sierpnia 2017 r. osoby odwiedzające Rynek Główny mogą obejrzeć występy i pokazy niezliczonych artystów oraz zespołów regionalnych z Polski i zagranicy. Do uczestnictwa w wydarzeniu została zaproszona również Gmina Dębno, którą na Targach reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Biadolin Szlacheckich.

Każdy z dni Międzynarodowych Targów ma swoją własną tematykę. Na środę 16 sierpnia wyznaczony został Dzień Powiatu Brzeskiego. Z tej okazji na scenie wystąpiły między innymi Zespoły Pieśni i Tańca „Borzęcanie” oraz „Iwkowianie”, Grupy Śpiewacze z Czchowa i Jadownik oraz Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska. Członkowie KGW Biadoliny Szlacheckie zaprezentowali podczas targów widowisko kabaretowe pod nazwą „Kiszenie kapusty u Bronki”. Występ spotkał się z dużym entuzjazmem zgromadzonej publiczności. Obecne na targach osoby mogły również skosztować przygotowanych przez panie z Biadolin Szlacheckich regionalnych specjałów.

Galeria zdjęć <==

Gmina Dębno

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast