Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Kiedy idziesz ciemną drogą weź odblaski, bo pomogą”

„Kiedy idziesz ciemną drogą weź odblaski, bo pomogą”

odblaskowa_klasaTo jedno z haseł, które przygotowali wychowankowie Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach uczestnicząc w konkursie „Odblaskowa szkoła”. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i zapałem włączyli się w przedsięwzięcie. Wspierali ich w tym brzescy policjanci.

Od lat Publiczna Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach prowadzi działania profilaktyczne w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze. Placówka z zaangażowaniem przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”. Wychowankowie tej szkoły otrzymali elementy odblaskowe – zawieszki na plecaki, odzież oraz opaski na rękę lub nogę. We wszystkie przedsięwzięcia aktywnie włączyli się sami uczniowie, którzy wykonali gazetki i plakaty promujące noszenie odblasków na co dzień. Wystawa prac plastycznych była uwieńczeniem ich wysiłku i dała początek dyskusjom na tematy związane z zagrożeniami w ruchu drogowym. Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie układali również hasła i rymowanki dotyczące tych samych zagadnień. Wyniki ich pracy zdobią teraz szkolne korytarze.

Pedagodzy tej szkoły w ramach akcji pogłębiali wśród uczniów świadomość bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizowali szereg imprez (wycieczki piesze i rowerowe, konkursy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, egzaminy na kartę rowerową,  spotkania z policjantami, spotkanie z rodzicami, udział w zebraniu wiejskim, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje plakaty oraz zapoznali mieszkańców Mokrzysk z założeniami akcji), których celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat bezpieczeństwa uczniów jako uczestników ruchu drogowego.

Dużą popularnością cieszyły się spotkania z policjantami. W ciekawej pogadance oraz ćwiczeniach obrazujących zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa mundurowi przypomnieli, jak prawidłowo funkcjonować w ruchu drogowym oraz środowisku, w którym kryje się wiele niebezpieczeństw. Pierwszakom policjanci wręczyli elementy odblaskowe.

Punktem kulminacyjnym akcji był „happening odblaskowy”. „Korowód odblaskowy” ubrany w kamizelki, przemaszerował ulicami Mokrzysk. Uczniowie w czasie przemarszu nieśli własnoręcznie wykonane transparenty z hasłami: „Bądź bezpieczny – noś odblaski”, „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”, „ Z odblaskiem bezpieczniej’, „Zakładaj ubrania w jaskrawych kolorach”, „Dniem i nocą odblask służy ci pomocą”, „Odblaski ratują ci życie”, „Z odblaskiem do szkoły”. Celem tego niecodziennego wydarzenia było zwrócenie uwagi uczniom, rodzicom i wszystkim mieszkańcom na konieczność noszenia, szczególnie po zmroku, elementów odblaskowych, zdecydowanie poprawiających bezpieczeństwo pieszych. Uczniowie pozdrawiali przejeżdżających kierowców, którzy na widok „odblaskowej” grupy uśmiechali się. Miejmy nadzieję, że i oni na długo zapamiętają tę akcję i nie zapomną o innych uczestnikach dróg.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast