Don't Miss
Home » Kultura » „Kiedy myślę Ojczyzna”

„Kiedy myślę Ojczyzna”

Tytuł  notatki stanowił myśl przewodnią międzyszkolnego konkursu recytatorskiego zorganizowanego 18 października br. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkursowi patronował Burmistrz Miasta i Gminy Brzesko mgr inż. Grzegorz Wawryka. Zaszczycił nas też swą obecnością ks. dziekan mgr Józef Drabik, nasz asystent kościelny.

Formalnością jest oczywiście informacja, że inicjatorem i organizatorem konkursu była Szkoła Katolicka. Uczestniczyć mogli uczniowie z klas VI – VIII  szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum. Zasadniczy cel stanowiło uczczenie stulecia odzyskania Niepodległości oraz popularyzacja polskiej poezji. Od razu muszę podzielić się ważną informacją, że liczba uczestników (41 uczniów) i szkół, które reprezentowali (12) była imponująca. Co jednak najwspanialsze, poziom recytacji i interpretacji wybranych przez młodzież wierszy był tak wysoki, że komisja miała duży problem z wyłonieniem laureatów i wyróżnionych.

Organizacyjnie Szkoła spisała się niemal równie dobrze jak recytatorzy– wszystko przebiegło sprawnie, Goście, bo tak traktowano uczestników i ich opiekunów, mogli skorzystać z poczęstunku, zostali też obdarowani upominkami. Komisja w składzie; Bogumiła Put, Jadwiga Brożek i Jadwiga Podolańska, ogłosiła wyniki po niezbyt długiej naradzie, a nagrody będą wręczone 9 listopada br. w Szkole Katolickiej na uroczystości związanej ze stuleciem odzyskania niepodległości.

Oto lista laureatów i wyróżnionych:

I miejsce:

Emilia Miśkowicz   –  PSP  nr 2 w Jadownikach

Maja Zachara – PSP nr 3 w Brzesku

II miejsce:

Julita Cięciwa – PSP Gnojnik

Emilia Dubiel – PSP Gosprzydowa

Wiktor Minor – PSP Bucze

Anna Szczecina – PSP Porąbka Uszewska

III miejsce:

Kacper Barnaś  – PSP Bucze

Aleksandra Dzieńska – PSP nr 2 Jadowniki

Aleksandra Kubiec –  Katolickie Gimnazjum Brzesko

Weronika Mrówka – PSP Sterkowiec

Wyróżnienia:

Radosław Hebda – PSP Biesiadki

Julia Chrabąszcz – PSP nr 3 Brzesko

Katarzyna Jaszczyńska – PSP nr 2 Jadowniki

Gabriela Kozdrój PSP Gosprzydowa

Emilia Leś – PSP nr 1 Brzesko

Dominik Mida PSP Iwkowa

Jakub Migdał – PSP Bucze

Gabriela Styrna – PSP Gnojnik

Gabriela Szuba – PSP nr 2 Jadowniki

Karolina Tota – PSP Jasień

Rozalia Zelek – PSP nr 3  Brzesko

Ta liczna grupa laureatów wynika nie tylko z wysokiego poziomu prezentowanego przez uczestników, ale też z hojności darczyńców i sponsorów, którym gorąco dziękujemy.

Gratulujemy wszystkim recytatorom, opiekunom i polonistom, którzy Ich do konkursu przygotowali. Z całą pewnością była to wspaniała lekcja patriotyzmu. Zapraszamy częściej do Szkoły Katolickiej – będziemy organizować inne konkursy i imprezy.  Liczymy na Waszą obecność!

W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Katolickiej Jadwiga Podolańska.

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast