Don't Miss
Home » Wiadomości » Kierowca miał 3 promile alkoholu, jego pasażer wymagał pomocy medycznej

Kierowca miał 3 promile alkoholu, jego pasażer wymagał pomocy medycznej

Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki reakcji innego uczestnika ruchu drogowego. Zatrzymany do kontroli 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie jechał autostradą. Pasażer jego pojazdu znajdował się w takim stanie upojenia alkoholowego, że konieczne było wezwanie na miejsce kontroli karetki pogotowia ratunkowego.

Sygnał o tym, że jadący autostradą od strony Krakowa kierowca peugeota może znajdować się pod wpływem alkoholu brzescy policjanci otrzymali wczoraj, 12 lipca br. po godzinie 9.00. Funkcjonariusze ruchu drogowego byli wówczas w drodze na inną interwencję, ale ta okazała się zdecydowanie pilniejsza i wymagająca natychmiastowej reakcji policjantów. Kierowca peugeotem został zatrzymany do kontroli w Brzesku na ulicy Leśnej. O jego niebezpiecznych poczynania za kierownicą na autostradzie powiadomił policjantów inny uczestnik ruchu drogowego, który nie zawahał się zadzwonić na numer alarmowy. Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Kierowca peugeota już wysiadając z samochodu do interweniujących policjantów zataczał się. Badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu. W jeszcze gorszym stanie znajdował się pasażer pojazdu, nie było z nim żadnego kontaktu, stąd decyzja policjantów o wezwaniu na miejsce karetki pogotowia.

Kierowcy peugeota zatrzymano prawo jazdy, teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się też liczyć z utratą prawa jazdy nawet do 10 lat i wysoką grzywną. Jego pasażer został zabrany przez załogę karetki pogotowia.

Po raz kolejny już w tym tygodniu brzescy policjanci otrzymują sygnały o poczynaniach nietrzeźwych kierowców. Tym bardziej takie postawy uczestników ruchu drogowego, którzy widząc niebezpieczeństwo oraz zagrożenie na drogach informują Policję zasługują na docenienie i uznanie.

kpp brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast