Don't Miss
Home » Region » Kilkaset tysięcy złotych dla studentów-seniorów

Kilkaset tysięcy złotych dla studentów-seniorów

Na tę wiadomość niecierpliwie czekała kilkusetosobowa grupa słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z regionu. Wniosek o finansowe wsparcie projektu „Złoty Indeks Wiedzy – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w senioralnej przestrzeni” przygotowany przez uczelnię i przedstawicieli UTW zyskał ministerialne wsparcie w wysokości ponad 300 tys. zł! To dotacja niemal dwukrotnie wyższa od tej, przyznanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przed rokiem. Korzyści dla seniorów jest bardzo wiele.

Słuchacze mogą liczyć na zupełnie bezpłatny udział w m.in. bardzo ciekawych wykładach o tematyce wynikającej z zainteresowań poszczególnych UTW, szeregu warsztatów wśród których są: warsztaty  psychologiczne, rehabilitacyjne, informatyczne, a nawet artystyczne podzielone na grupy tematyczne: piękno i sztuka, malarstwo, śpiew, choreografia i taniec, kursach języka angielskiego i niemieckiego oraz zajęciach poświęconych kulturze regionu i historii Polski.

– Pisząc projekt zadbaliśmy o to, by zostały w nim zawarte rzeczywiste potrzeby i oczekiwania seniorów. To przedstawiciele UTW zgłaszali poszczególne elementy do tego projektu. Mówiąc kolokwialnie, był on „szyty na miarę”. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny współpraca uczelni z seniorami przynosi tak wymierne korzyści. Ponad 300 tysięcy złotych to pokaźna kwota, jestem pewna, że zostanie dobrze wykorzystana, z pożytkiem dla setek seniorów  i społeczności akademickiej – mówi dr Małgorzata Kołpa, Prorektor ds Współpracy i Rozwoju PWSZ.

Projekt przewiduje też szereg wycieczek o charakterze wyjazdów studyjnych. Seniorzy odwiedzą w ich trakcie m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie, Operę Krakowską, Teatr Słowackiego w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, cmentarz na Powązkach, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Ważnym komponentem projektu są również nieco bliższe wyjazdy przybliżające historię regionu, m.in. „Szlakiem Legionów”, zakładający odwiedziny w: Łowczówku, Ciężkowicach, czy Kąśnej Dolnej.

Finałem projektu będzie konferencja popularno-naukowa zaplanowana na jesień tego roku.

Te i wiele innych korzyści staną się udziałem ogromnej grupy studentów-seniorów z sześciu współpracujących przy projekcie partnerów. Chęć udziału w nim wyraziły: Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, Tarnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Fundacji Kromka Chleba, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brzesku przy Miejskim Ośrodku Kultury, Stowarzyszenie „Cieszko” w Ciężkowicach oraz Stowarzyszenie „Nowoczesna Gmina Szczucin”.

Realizacja projektu rozpocznie się w marcu, a zakończy w październiku 2018.

PWSZ Tarnów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast