Don't Miss
Home » Felietony » Klasyczna Pszenica z Okocimia znów złota!

Klasyczna Pszenica z Okocimia znów złota!

Good Beer to niezależny konkurs branży piwnej otwarty dla wszystkich typów browarów. W tym roku dwunastoosobowe jury oceniało 140 piw w 14 kategoriach. Brane były pod uwagę takie parametry piwa jak wygląd, smak, aromat, goryczka oraz wrażenia ogólne. Wyniki zostały ogłoszone 16 października br. podczas Polskiego Kongresu Browarniczego we Wrocławiu.

– Złoty medal dla Klasycznej Pszenicy z Okocimia to duże wyróżnienie. Piwa zgłoszone do konkursu oceniane są przez jury ekspertów i degustatorów z Polski i zagranicy. To obiektywna weryfikacja, niezwykle cenna dla każdego piwowara – mówi Adam Surmacz, piwowar z Browaru Okocim, który swoim podpisem
na etykietach Pszenicznego gwarantuje jego doskonałą jakość. – Nagroda dla naszej Pszenicy cieszy tym bardziej, że otrzymujemy ją już po raz drugi, w ubiegłym roku także zdobyliśmy złoto.

Jak podkreślają piwowarzy z Brzeska, w przypadku piwa Okocim Klasyczna Pszenica proces warzenia jest bardzo praco- i czasochłonny.

– Klasyczna Pszenica to niefiltrowane piwo o idealnej mętności, pachnące goździkami, morelami i bananami. Doskonale orzeźwia i gasi pragnienie.

Okocim Klasyczna Pszenica jest regularnie doceniane przez ekspertów i smakoszy piwa, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W 2017 roku zostało nagrodzone m.in. złotem w kategorii „South German-Style Hefeweizen Hell” na European Beer Star.

Carlsberg Polska

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast