Don't Miss
Home » Wiadomości » KOLĘDOWANIE W PSP NR 2 W BRZESKU

KOLĘDOWANIE W PSP NR 2 W BRZESKU

DSC_0509Niemalże w przededniu świąt Bożego Narodzenia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2, im. Ignacego Łukasiewicza w Brzesku, odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ph. „Niech tradycja kolędowania przetrwa pokolenia”, organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Ciekawostką tego wydarzenia był fakt, że oprócz występów uczniów w trzech kategoriach, do muzycznej rywalizacji mogli zgłosić się (i to uczynili) nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Pięknie udekorowana sala gimnastyczna pękała w szwach, gdyż wielu widzów chciało zobaczyć i usłyszeć występy swoich koleżanek i kolegów oraz przede wszystkim, po raz pierwszy, w odmiennej roli niż zazwyczaj, czyli na scenie, podziwiać artystyczne umiejętności swoich nauczycieli. Nad sprawiedliwym przebiegiem i wyborem laureatów konkursu czuwało szanowne jury w osobach: ks. Wojciecha Wernera – proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, Urszuli Białki – dyrektor PSP nr 2, Marii Kieć – wice dyrektor PSP nr 2, Bogumiły Szymańskiej – pedagoga szkolnego, Andrzeja Gicali – organisty w parafii Miłosierdzia Bożego i opiekuna chórku parafialnego „Ziarenka Nadziei”, Andrzeja Piotrowskiego – nauczyciela muzyki i Daniela Dębińskiego – przedstawiciela jednego ze sponsorów tego festiwalowego przedsięwzięcia. Mistrzem ceremonii była koordynatorka konkursowego kolędowania – Ewa Łupińska-Toroń, a nad sprawnym technicznie przebiegiem czuwała Magdalena Olchawska i Marcin Gromadzki.

Już pierwsze występy najmłodszych uczestników pokazały, że artyści wiele godzin spędzili na próbach, ćwicząc i doskonaląc swój repertuar, a dodając do tego wspaniały dobór kostiumów, mieliśmy przed oczami bajeczne kolędowanie, przebiegające na bardzo wysokim poziomie. Skoro to był konkurs, więc i musieli być laureaci, a spośród licznej rzeszy występujących, lista zwycięzców przedstawia się następująco:

  • KLASY I-III

Kategoria – soliści:

1 miejsce – Kinga Dorosz – „Pastuszkowie, bracia mili”

Kategoria – duety:

1 miejsce – Jan Kobyłecki

Przemysław Mika – „Przybieżeli do Betlejem”

Kategoria – zespoły:

1 miejsce – Weronika Gniadek

Nadia Kita

Julia Kuta

Gabriela Migdał

Stanisław Ojczyk –„Pastuszkowie, bracia mili”

  • KLASY IV-VI

Kategoria – soliści:

1 miejsce – Anastazja Biernat –„Kołysanka dla Jezusa”

Kategoria – duety:

1 miejsce – Katarzyna Kmieć

Natalia Sakowicz –„Świeć gwiazdeczko”

Kategoria – zespoły:

1 miejsce – Zofia Górska

Bartosz Guzek

Łukasz Olszewski

Maciej Pilarski

 Natan Toroń – „Przylecieli aniołkowie”

  • NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY

Kategoria – soliści:

1 miejsce – Agata Podłęcka – „Góralska pastorałka”

Kategoria – duety:

1 miejsce – Bogumiła Fuczek

Barbara Zając – „W grudniowe noce”

Kategoria – zespoły:

1 miejsce – Joanna Kołodziej

Magdalena Płachta

Magdalena Sajdak

Marta Soroka

 Marcin Gromadzki – „Gore gwiazda Jezusowi”

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim rozśpiewanym uczestnikom za tak entuzjastyczne kultywowanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd, dziękujemy ich nauczycielom za trud włożony w przygotowanie młodych artystów i mamy nadzieję, że w przyszłym roku w równie licznym gronie uda nam się zgromadzić, aby wspólnie kolędować w kolejnej edycji konkursu.

Marcin Gromadzki

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast