Don't Miss
Home » Wiadomości » Kolejna publikacja biblioteki w Borzęcinie

Kolejna publikacja biblioteki w Borzęcinie

Resize_of_G0019575-1Historia szkoły w Przyborowie to tytuł kolejnej publikacji, która zostanie wydana jeszcze w tym roku w ramach przygotowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie projektu pod nazwą Wydanie publikacji „Historia szkoły w Przyborowie” i zorganizowanie spotkania podsumowującego realizację projektu. Celem zadania jest promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, tym razem poprzez przedstawienie bogatej historii szkoły w Przyborowie i środowiska od momentu utworzenia aż do chwili obecnej a także uwidocznienie zachodzących w niej zmian w poszczególnych okresach funkcjonowania.

Szkoła istniejąca już blisko 125 lat pełni rolę kulturotwórczą w środowisku Przyborowa, bierze udział w większości imprez kulturalnych miała i ma nadal znaczący wpływ na życie środowiska lokalnego. Zebrane w całość i opisane historyczne fakty z pewnością ułatwią zainteresowanym poznanie bogatej a zarazem ciekawej historii szkoły. Autorem książki jest dyrektor Zespołu Szkół w Przyborowie. Do współpracy przy publikacji biblioteka zaprosiła historyka profesora dr hab. Zbigniewa Nogę z Uniwersytetu Pedagogicznego z Krakowa, który podjął się recenzji książki. Wydana monografia utrwali wielopokoleniowy dorobek przodków i posłuży szczególnie młodemu pokoleniu w poznaniu bogatej historii szkoły.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast