Nie przegap
Strona główna » Region » Kolejna Strefa Aktywności Gospodarczej

Kolejna Strefa Aktywności Gospodarczej

Wzorem gminy miejskiej Bochnia mogącej poszczycić się uruchomieniem Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która odniosła wręcz niezwykły sukces, przyciągając inwestorów którzy w Strefie zainwestują setki milionów złotych tworząc w sumie prawie tysiąc nowych miejsc pracy, również Gmina Bochnia (wiejska) w której od trzech lat gospodarzy wójt Marek Bzdek, będzie miała własną strefę gospodarczą. Inicjatywa samorządu gminnego spotkała się z uznaniem Zarządu Województwa Małopolskiego, który przyznał  na jej uzbrojenie blisko 1,9 mln zł ze środków  Unii Europejskiej rozdysponowywanych w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.  Całkowita wartość inwestycji to ok. 2,5 mln zł.

Strefa Aktywności Gospodarczej w Gorzkowie obejmie teren o powierzchni 7,2624 ha. W ramach realizacji inwestycji teren inwestycyjny zostanie  uzbrojony w niezbędna infrastrukturę. Wykonane  zostaną m.in. drogi komunikacyjne wewnątrz strefy wraz z budową sieci sanitarnej i wodociągowej oraz oświetlenia.

Strefa powstanie w systemie „zaprojektuj-wybuduj” i ma być gotowa do końca 2018 roku. Niebawem będzie podpisana umowa z urzędem marszałkowskim na dofinansowanie inwestycji,  a następnie zostanie ogłoszony przetarg.

Jest to kolejna gmina która podjęła zakończone sukcesem działania zmierzające do uzyskania zewnętrznego dofinansowania na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przeznaczonych na działalność gospodarczą, co bardzo ułatwia zachęcenie potencjalnych inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności gospodarczych. W naszym regionie podobna strefa już się buduje na terenie gminy Szczurowa.

foto. Urząd Gminy Bochnia

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast