Don't Miss
Home » Wiadomości » Strzelce Małe – powstał nowy obiekt infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej

Strzelce Małe – powstał nowy obiekt infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej

Zakończona została budowa Altany wolnostojącej z miejscem na ognisko w Strzelcach Małych. Dotacja w wysokości ponad 38 tys. zł otrzymana została ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem naboru przeprowadzanego przez Nadwiślańską Grupę Działania „E.O.CENOMA”.

Wykonanie przedmiotowej inwestycji polegało na budowie altany wraz z obiektami małej architektury w postaci miejsca ze stołami i ławkami oraz grillem i tablicą z regulaminem. Altana zlokalizowana jest w sąsiedztwie wielofunkcyjnego lądowiska, na którym odbywa się wiele imprez Gminnych, Powiatowych i lokalnych.

Budowa wolnostojącej altany to już kolejna inwestycja tego rodzaju na terenie gminy Szczurowa. Stanowi ona jednocześnie kolejny element sieci infrastruktury turystycznej i sportowej sukcesywnie tworzonej na terenie gminy. Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że tworzenie infrastruktury turystyczno- rekreacyjnej i sportowej cieszy się uznaniem ze strony mieszkańców oraz organizacji sportowych i turystycznych. Ponadto przyczynia się przede wszystkim do rozwoju aktywności społeczności lokalnej oraz służy wzrostowi atrakcyjności obszaru gminy Szczurowa. Koszt budowy sięga blisko 66 tys. zł.
ug

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast