Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kolejny projekt OSP w Górce

Kolejny projekt OSP w Górce

1111Ochotnicza Straż Pożarna w Górce otrzymała dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu „Ochotnik a jednak profesjonalista – szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa”. Na realizację zadania OSP w Górce otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 64580zł. Partnerami projektu są Gmina Szczurowa i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Gmina Szczurowa w ramach partnerstwa przeznaczyła na realizację projektu kwotę 8300zł. Wkład własny naszej jednostki wynosi 2400zł. Całkowity koszt projektu – 75280zł.

Projekt jest skierowany do 32 strażaków ochotników z gminy Szczurowa a jego celem jest podniesienie kwalifikacji członków Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzące do zwiększenia skuteczności i sprawności podejmowanych przez nich działań ratowniczych.

W ramach projektu, który będzie realizowany od maja do grudnia 2016 roku, odbędzie się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs z zakresu ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, w ramach którego będzie można zdobyć patent sternika motorowodnego oraz szkolenia z zakresu orientacji w terenie. Zostanie przeprowadzona kampania informacyjna dla najmłodszych w 4 szkołach podstawowych na terenie gminy mająca na celu zwiększenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat klęsk żywiołowych i postępowania w sytuacji zagrożenia. Odbędzie się 3-dniowy trening na poligonie ratowniczym Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych w Nowym Sączu. Zostanie utworzone Gminne Centrum Szkoleniowe. Przeprowadzimy akcję honorowego krwiodawstwa i powołamy Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi. Uczestnicy projektu przeprowadzą gminne manewry OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce zaprasza strażaków z gminy Szczurowa do udziału w projekcie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 662 536 145.

loga - osp gorka

Zadanie publiczne pn. „Ochotnik a jednak profesjonalista – szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa” jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Koordynator projektu: Piotr Mikuś

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast