Nie przegap
Strona główna » Kultura » Koncert muzyki filmowej w RCKB – zdjęcia

Koncert muzyki filmowej w RCKB – zdjęcia

W niedzielny wieczór 7 października Miejski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców gminy na koncert muzyki filmowej do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Licznie zgromadzona publiczność zapełniła salę widowiskową po brzegi. Po raz kolejny potrzebne były dostawki – co bardzo dobrze rokuje na przyszłość dla tego typu imprez organizowanych w Centrum Kulturalnym. W koncercie zaprezentowały się Symfonicznie Brzeskie Smyczki pod kierownictwem Zbigniewa Kawalca. Swoim śpiewem towarzyszyła im Agnieszka Leszczyńska.

Ponadto wystąpił Chór Gaudium z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz Schola Bliżej Nieba z parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, oba zespoły prowadzone przez Iwonę Mikołajek.

BRZESKIE SMYCZKI – Zespół istnieje od 2008r. Założycielem i prowadzącym jest Zbigniew Kawalec – skrzypek koncertmistrz Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO.
Od 2010 roku Brzeskie Smyczki współpracują z Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie odbywają się próby Zespołu oraz nauka gry na skrzypcach. W swoim repertuarze Brzeskie Smyczki mają utwory muzyki klasycznej oraz kolędy.
Zespół koncertował między innymi w Państwowej Szkole Muzycznej w Krakowie i w Bochni, jako gość na IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek O Muszlę św. Jakuba, w sali Urzędu Miejskiego w Brzesku, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.

IB

Foto-Olczak
Foto-Hajduk

Foto-Olczak

Foto-Hajduk

1 komentarz

  1. oooj szkoda ze o tym nie wiedzialem :((

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast