Nie przegap
Strona główna » Kultura » Koncert muzyki filmowej w RCKB – zdjęcia

Koncert muzyki filmowej w RCKB – zdjęcia

W niedzielny wieczór 7 października Miejski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców gminy na koncert muzyki filmowej do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Licznie zgromadzona publiczność zapełniła salę widowiskową po brzegi. Po raz kolejny potrzebne były dostawki – co bardzo dobrze rokuje na przyszłość dla tego typu imprez organizowanych w Centrum Kulturalnym. W koncercie zaprezentowały się Symfonicznie Brzeskie Smyczki pod kierownictwem Zbigniewa Kawalca. Swoim śpiewem towarzyszyła im Agnieszka Leszczyńska.

Ponadto wystąpił Chór Gaudium z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz Schola Bliżej Nieba z parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu, oba zespoły prowadzone przez Iwonę Mikołajek.

BRZESKIE SMYCZKI – Zespół istnieje od 2008r. Założycielem i prowadzącym jest Zbigniew Kawalec – skrzypek koncertmistrz Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO.
Od 2010 roku Brzeskie Smyczki współpracują z Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie odbywają się próby Zespołu oraz nauka gry na skrzypcach. W swoim repertuarze Brzeskie Smyczki mają utwory muzyki klasycznej oraz kolędy.
Zespół koncertował między innymi w Państwowej Szkole Muzycznej w Krakowie i w Bochni, jako gość na IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek O Muszlę św. Jakuba, w sali Urzędu Miejskiego w Brzesku, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.

IB

Foto-Olczak
Foto-Hajduk

Foto-Olczak

Foto-Hajduk

1 komentarz

  1. oooj szkoda ze o tym nie wiedzialem :((

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast