Nie przegap
Strona główna » Region » Koncert poetycko – muzyczny w Radłowie / zdjęcia

Koncert poetycko – muzyczny w Radłowie / zdjęcia

_IGP7706Piątkowy wieczór zgromadził mieszkańców Radłowa w Ratuszu na koncercie poetycko – muzycznym promującym wydaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borzęcinie książkę pt. „Borzęcin. Poezja i proza Józefa Barana”.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie Pan Zbigniew Marcinkowski i powitał wszystkich zebranych. Następnie głos zabrała Kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie Pani Elżbieta Kwaśniewska, która przybliżyła cel spotkania i mówiła o realizowanym projekcie oraz wydanej publikacji – Książka choć wydaje się mieć charakter regionalny jest dziełem z najwyższej literackiej półki. Twórczość pisarza, mimo, że w głównym swoim nurcie wyrosła z inspiracji regionalnych, jednak prezentowana była nie tylko w Polsce i w krajach europejskich, ale także za oceanem. Nasza inicjatywa wpisuje się w pielęgnowany w wielu europejskich krajach kult małych ojczyzn, który jest dziś szczególnie ważny w postępującej globalizacji i unifikacji kulturowej. Powstało dzieło ważne nie tylko w kontekście lokalnym, ale i uniwersalnym – dla współczesnej literatury polskiej.

Podczas spotkania uczestnicy mogli oglądać prezentację Gminy Borzęcin zawierającą zdjęcia z publikacji wydanych przez Bibliotekę w ostatnich latach.

„Od realizmu do kreacji – Borzęcin w wyobraźni i fantazji poetycko muzycznej Józefa Barana pod takim tytułem przebiegał koncert poetycko – muzyczny w wykonaniu autora, czytającego wiersze wspólnie z krakowską aktorką Panią Beatą Paluch, która również śpiewała poezję J. Barana przy akompaniamencie Walentego Dubrowskiego, do których muzykę skomponował Andrzej Zarycki.

Koncert w wykonaniu artystów pozwolił zapomnieć o prozie dnia codziennego, dostarczył wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie spotkania zostały wręczone albumy, można było otrzymać autografy artystów, a następnie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

EK

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast