Nie przegap
Strona główna » Kultura » Koncertowa stolica regionu zaprasza…

Koncertowa stolica regionu zaprasza…

Tego lata gmina Borzęcin po raz kolejny będzie chciała przypomnieć, że jest muzyczną stolicą regionu. A to za sprawą dwóch dużych imprez plenerowych, które w lipcu i sierpniu odbędą się na jej terenie. Drugi weekend lipca (8-9 lipca) należy zarezerwować sobie na zaplanowany po raz pierwszy Festiwal Muzyki Rozrywkowej, a ostatni weekend sierpnia (26-27 sierpnia) to tradycyjne już Grajmy Swoje z Radiem RDN Małopolska i Borzęckie Święto Grzyba. W obu terminach przyjadą do gminy Borzęcin największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, zarówno tej disco polo i disco dance, jak również popu oraz folku. Ten tygiel muzyczny to gwarancja, że każdy w Borzęcinie może doskonale spędzić czas.
Pierwsza z zapowiadanych imprez – Festiwal Muzyki Rozrywkowej – o którą szczególnie zabiegał radny wojewódzki Adam Kwaśniak, odbędzie się na stadionie sportowym w Borzęcinie-Borku.

W ramach Przeglądu Muzyki Biesiadnej i Weselnej zorganizowanego pierwszego dnia imprezy zaprezentują się zespoły i kapele weselne, które wykonują muzykę weselną, biesiadną, dancingową w szerokim tego słowa znaczeniu, muzykę dawniej i współcześnie tworzoną. Do wzięcia udziału w przeglądzie zostanie zakwalifikowanych 6-8 kapel – mówi Adam Kwaśniak.

Głównym celem zadania jest popularyzacja małopolskich kapel i zespołów wykonujących muzykę o charakterze weselnym, biesiadnym lub dancingowym. W przeglądzie zorganizowanym drugiego dnia imprezy udział wezmą orkiestry dęte działające przy: ochotniczych strażach pożarnych, parafiach, instytucjach kultury i inne. Orkiestra musi liczyć nie mniej niż 12 osób i może wystąpić z grupą marjoretek (cheerleaderek), jeśli taka istnieje przy zespole. Przewiduje się występ 5-6 orkiestr. Podstawowym celem przeglądu jest prezentacja aktualnych osiągnięć artystycznych orkiestr oraz stworzenie tradycji cyklicznych spotkań orkiestr dętych z terenu Wschodniej Małopolski.
Wieczorna część programu zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia imprezy oparta będzie na muzyce dance i disco polo – informuje radny Kwaśniak.

W Borzęcinie, na plenerowej scenie, zaprezentuje się 7-8 gwiazd muzyki disco polo, zarówno tej klasycznej, z ostatniej dekady XX wieku, jak również nawiązującej do współczesnej światowej muzyki tanecznej i dance.

Zgodnie z pojawiającą się również wśród mieszkańców Małopolski modą na muzykę disco polo, z dużym prawdopodobieństwem należy się spodziewać podczas „Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej – Borzęcin 2017″ wielotysięcznej publiczności – dla której pozamuzyczne konteksty disco polo przestały być istotne, a w samej muzyce dostrzegają pozytywne cechy charakterystyczne dla muzyki popularnej, o polskich korzeniach – komentuje Piotr Kania z GOK Borzęcin, organizator imprezy.
To wyjątkowy projekt, rzadko praktykowany na terenie Małopolski. Wiem, że ma rzeszę zwolenników nie tylko na terenach wiejskich, ale i w miastach. A przecież z myślą o mieszkańcach gminy Borzęcin i tej części Małopolski – którzy często nas odwiedzają – organizujemy nasze imprezy. Uprzedzenia i prywatne gusty muzyczne zostawiamy w domu. Nie boimy się takich wyzwań, dość powiedzieć przecież, że na scenach w Borzęcinie i w Łękach w ciągu kilku ostatnich lat gościliśmy plejadę gwiazd polskiego rynku muzycznego: m.in.: IRA, BAJM i KOMBII, PERFECT, Kukiz i Piersi, Margaret, Shaun Baker&Jessica Jean, Ewa Farna, Patrycja Markowska, Grzegorz Hyży, Agnieszka Chylińska) oraz – pięciokrotnie – ambitne koncerty plenerowe z udziałem ponad sześćdziesięcioosobowej Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i znanych solistów.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że trwają rozmowy z zespołami: Bayer Full, Cliver, Defis, D-Bomb, Basta, Masters, Fanatic oraz największą gwiazdą disco polo w obecnym czasie, zespołu Piękni i Młodzi.

Drugą imprezą, która odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia w Łękach jest Grajmy Swoje z RDN Małopolska i Borzęckie Święto Grzyba.

Pierwszego dnia podczas imprezy organizowanej wspólnie z Radiem RDN Małopolska wystąpi Sylwia Grzeszczak – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. To chyba obecnie najlepsza polska wokalistka. Na swoim koncie ma wydane cztery albumy studyjne które królowały na liście sprzedaży płyt w Polsce. Większość wydanych przez piosenkarkę singli stało się przebojami, m.in. „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” oraz „Tamta dziewczyna”, które zajęły 1. miejsce na liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Tuż po jej występie na scenie królować będzie najlepszy polski DJ, znany jako C-Bool. W swojej 18-letniej karierze zagrał w setkach klubów w Polsce i zagranicą. Swoje sety Dj-skie prezentował w takich krajach jak Niemcy, Austria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. W 2016 roku ukazał się singiel „Never Go Away”. Singiel w Polsce uplasował się na pierwszych miejscach radiowych i telewizyjnych list przebojów oraz był najczęściej granym nagraniem w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Jesienią 2016 ukazał się kolejny singiel artysty nagrany z pochodzącą z Wietnamu wokalistką Giang Pham zatytułowany “Magic Symphony”.

Niedzielne imprezy odbędą się pod sztandarem organizowanego po raz trzynasty Borzęckiego Święta Grzyba. – W tym roku przepyszne potrawy z grzybów kosztować będą z nami członkowie zespołu Golec uOrkiestra – informuje Piotr Kania.

Zespół powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie. Zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1″, która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku” oraz „Najpopularniejszy Artysta”.

Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce i ma też wielu fanów w naszym regionie.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas wolny na plenerowe imprezy w Borzęcinie. Koncertowa stolica regionu serdecznie zaprasza…

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast