Nie przegap
Strona główna » Kultura » Koncertowa stolica regionu zaprasza…

Koncertowa stolica regionu zaprasza…

Tego lata gmina Borzęcin po raz kolejny będzie chciała przypomnieć, że jest muzyczną stolicą regionu. A to za sprawą dwóch dużych imprez plenerowych, które w lipcu i sierpniu odbędą się na jej terenie. Drugi weekend lipca (8-9 lipca) należy zarezerwować sobie na zaplanowany po raz pierwszy Festiwal Muzyki Rozrywkowej, a ostatni weekend sierpnia (26-27 sierpnia) to tradycyjne już Grajmy Swoje z Radiem RDN Małopolska i Borzęckie Święto Grzyba. W obu terminach przyjadą do gminy Borzęcin największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, zarówno tej disco polo i disco dance, jak również popu oraz folku. Ten tygiel muzyczny to gwarancja, że każdy w Borzęcinie może doskonale spędzić czas.
Pierwsza z zapowiadanych imprez – Festiwal Muzyki Rozrywkowej – o którą szczególnie zabiegał radny wojewódzki Adam Kwaśniak, odbędzie się na stadionie sportowym w Borzęcinie-Borku.

W ramach Przeglądu Muzyki Biesiadnej i Weselnej zorganizowanego pierwszego dnia imprezy zaprezentują się zespoły i kapele weselne, które wykonują muzykę weselną, biesiadną, dancingową w szerokim tego słowa znaczeniu, muzykę dawniej i współcześnie tworzoną. Do wzięcia udziału w przeglądzie zostanie zakwalifikowanych 6-8 kapel – mówi Adam Kwaśniak.

Głównym celem zadania jest popularyzacja małopolskich kapel i zespołów wykonujących muzykę o charakterze weselnym, biesiadnym lub dancingowym. W przeglądzie zorganizowanym drugiego dnia imprezy udział wezmą orkiestry dęte działające przy: ochotniczych strażach pożarnych, parafiach, instytucjach kultury i inne. Orkiestra musi liczyć nie mniej niż 12 osób i może wystąpić z grupą marjoretek (cheerleaderek), jeśli taka istnieje przy zespole. Przewiduje się występ 5-6 orkiestr. Podstawowym celem przeglądu jest prezentacja aktualnych osiągnięć artystycznych orkiestr oraz stworzenie tradycji cyklicznych spotkań orkiestr dętych z terenu Wschodniej Małopolski.
Wieczorna część programu zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia imprezy oparta będzie na muzyce dance i disco polo – informuje radny Kwaśniak.

W Borzęcinie, na plenerowej scenie, zaprezentuje się 7-8 gwiazd muzyki disco polo, zarówno tej klasycznej, z ostatniej dekady XX wieku, jak również nawiązującej do współczesnej światowej muzyki tanecznej i dance.

Zgodnie z pojawiającą się również wśród mieszkańców Małopolski modą na muzykę disco polo, z dużym prawdopodobieństwem należy się spodziewać podczas „Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej – Borzęcin 2017″ wielotysięcznej publiczności – dla której pozamuzyczne konteksty disco polo przestały być istotne, a w samej muzyce dostrzegają pozytywne cechy charakterystyczne dla muzyki popularnej, o polskich korzeniach – komentuje Piotr Kania z GOK Borzęcin, organizator imprezy.
To wyjątkowy projekt, rzadko praktykowany na terenie Małopolski. Wiem, że ma rzeszę zwolenników nie tylko na terenach wiejskich, ale i w miastach. A przecież z myślą o mieszkańcach gminy Borzęcin i tej części Małopolski – którzy często nas odwiedzają – organizujemy nasze imprezy. Uprzedzenia i prywatne gusty muzyczne zostawiamy w domu. Nie boimy się takich wyzwań, dość powiedzieć przecież, że na scenach w Borzęcinie i w Łękach w ciągu kilku ostatnich lat gościliśmy plejadę gwiazd polskiego rynku muzycznego: m.in.: IRA, BAJM i KOMBII, PERFECT, Kukiz i Piersi, Margaret, Shaun Baker&Jessica Jean, Ewa Farna, Patrycja Markowska, Grzegorz Hyży, Agnieszka Chylińska) oraz – pięciokrotnie – ambitne koncerty plenerowe z udziałem ponad sześćdziesięcioosobowej Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej i znanych solistów.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że trwają rozmowy z zespołami: Bayer Full, Cliver, Defis, D-Bomb, Basta, Masters, Fanatic oraz największą gwiazdą disco polo w obecnym czasie, zespołu Piękni i Młodzi.

Drugą imprezą, która odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia w Łękach jest Grajmy Swoje z RDN Małopolska i Borzęckie Święto Grzyba.

Pierwszego dnia podczas imprezy organizowanej wspólnie z Radiem RDN Małopolska wystąpi Sylwia Grzeszczak – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. To chyba obecnie najlepsza polska wokalistka. Na swoim koncie ma wydane cztery albumy studyjne które królowały na liście sprzedaży płyt w Polsce. Większość wydanych przez piosenkarkę singli stało się przebojami, m.in. „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” oraz „Tamta dziewczyna”, które zajęły 1. miejsce na liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Tuż po jej występie na scenie królować będzie najlepszy polski DJ, znany jako C-Bool. W swojej 18-letniej karierze zagrał w setkach klubów w Polsce i zagranicą. Swoje sety Dj-skie prezentował w takich krajach jak Niemcy, Austria, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. W 2016 roku ukazał się singiel „Never Go Away”. Singiel w Polsce uplasował się na pierwszych miejscach radiowych i telewizyjnych list przebojów oraz był najczęściej granym nagraniem w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Jesienią 2016 ukazał się kolejny singiel artysty nagrany z pochodzącą z Wietnamu wokalistką Giang Pham zatytułowany “Magic Symphony”.

Niedzielne imprezy odbędą się pod sztandarem organizowanego po raz trzynasty Borzęckiego Święta Grzyba. – W tym roku przepyszne potrawy z grzybów kosztować będą z nami członkowie zespołu Golec uOrkiestra – informuje Piotr Kania.

Zespół powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie. Zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1″, która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku” oraz „Najpopularniejszy Artysta”.

Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce i ma też wielu fanów w naszym regionie.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas wolny na plenerowe imprezy w Borzęcinie. Koncertowa stolica regionu serdecznie zaprasza…

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast