Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Konferencja MORD w Brzesku

Konferencja MORD w Brzesku

DSC_0066-nMałopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zorganizował w Brzesku konferencję dla nauczycieli dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i uczniów na drodze. Jak mówi Bernard Karasiewicz – dyrektor MORD w Tarnowie – jest to już XV konferencja zorganizowana przez tę instytucję. Tym razem spotkanie zorganizowano przy współpracy Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Celem konferencji było spotkanie nauczycieli brzeskich szkół ze specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkania mówiono między innymi o przyczynach wypadków drogowych z udziałem dzieci. Co jest ich przyczyną i jakie czynniki mają na ich zaistnienie? Mówiono o zachowaniu się dzieci i kierujących pojazdami. Ważnym tematem konferencji było też, w jaki sposób nauczyciel powinien przygotować dziecko, aby bezpiecznie dotarło ono z domu do szkoły i szczęśliwie wróciło.

W ostatnich latach nastąpił spadek ilości wypadków z udziałem uczniów. Bernard Karasiewicz upatruje przyczyny tego zjawiska we wzroście ilości pojazdów własnych i odwożeniu dzieci do szkoły i do domu przez rodziców i opiekunów.

Jednak mają miejsce zdarzenia z potrąceniami dzieci, które przechodzą lub przebiegają jezdnię na drugą stronę oraz potrącenia dzieci jeżdżących na rowerach. Te drugie zdarzają się głównie w porze letniej. Działania MORD z komendami policji i szkołami ukierunkowane są w kierunku ograniczenia tych przypadków i aby zapewnić bezpieczeństwo w poruszaniu się dzieci i młodzieży po drogach i ulicach.


TP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast