Don't Miss
Home » Wiadomości » Konferencja MORD w Brzesku

Konferencja MORD w Brzesku

DSC_0066-nMałopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zorganizował w Brzesku konferencję dla nauczycieli dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i uczniów na drodze. Jak mówi Bernard Karasiewicz – dyrektor MORD w Tarnowie – jest to już XV konferencja zorganizowana przez tę instytucję. Tym razem spotkanie zorganizowano przy współpracy Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Celem konferencji było spotkanie nauczycieli brzeskich szkół ze specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkania mówiono między innymi o przyczynach wypadków drogowych z udziałem dzieci. Co jest ich przyczyną i jakie czynniki mają na ich zaistnienie? Mówiono o zachowaniu się dzieci i kierujących pojazdami. Ważnym tematem konferencji było też, w jaki sposób nauczyciel powinien przygotować dziecko, aby bezpiecznie dotarło ono z domu do szkoły i szczęśliwie wróciło.

W ostatnich latach nastąpił spadek ilości wypadków z udziałem uczniów. Bernard Karasiewicz upatruje przyczyny tego zjawiska we wzroście ilości pojazdów własnych i odwożeniu dzieci do szkoły i do domu przez rodziców i opiekunów.

Jednak mają miejsce zdarzenia z potrąceniami dzieci, które przechodzą lub przebiegają jezdnię na drugą stronę oraz potrącenia dzieci jeżdżących na rowerach. Te drugie zdarzają się głównie w porze letniej. Działania MORD z komendami policji i szkołami ukierunkowane są w kierunku ograniczenia tych przypadków i aby zapewnić bezpieczeństwo w poruszaniu się dzieci i młodzieży po drogach i ulicach.


TP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast