Don't Miss
Home » Wiadomości » Koniec kąpieli w błocie – jest nowa droga

Koniec kąpieli w błocie – jest nowa droga

Od dzisiaj jadąc samochodem z Brzeska w kierunku Jodłówki i dalej do Rzezawy nie będziemy musieli już fundować naszym samochodom błotnych kąpieli, które kończyły się  wizytą w myjni.

10 sierpnia drogowcy oddali do użytku odcinek drogi łączącej Brzesko z Grądami Jasieńskimi. Nowa nawierzchnia, rondo, wiadukt kolejowy nad drogą oraz wiadukt nad autostradą, to jak na tak krótki odcinek bardzo dużo obiektów drogowych, które napotkamy jadąc nową drogą. Wszystko to jednak będzie potrzebne, aby dobrze i sprawnie poruszać się w tym miejscu, kiedy zostanie oddany do użytku odcinek autostrady z Szarowa do Brzeska, a to już najbliższa przyszłość. Na rondzie będą się włączały do ruchu pojazdy opuszczające autostradę. Będzie to także miejsce dla tych, którzy będą udawać się w przeciwnym kierunku. Nowo wybudowana droga ma także być w przyszłości łącznikiem z drogą prowadzącą na północ, a więc w kierunku stolicy. Będzie to połączenie z oddaną niedawno do użytku obwodnicą Szczurowej.

Powoli, ale jednak, plany nabierają realnych kształtów i brzeski węzeł komunikacyjny staje się faktem. Przebudowa linii kolejowej Kraków – Przemyśl, nowy budynek dworca PKP w Brzesku oraz zapowiedź dalszej przebudowy stacji i okolicy, budowa zjazdu z autostrady, nowo oddana droga, budowa ronda w okolicy szpitala i w perspektywie następnych lat przebudowa i budowa nowej trasy do Nowego Sącza, to wszystko elementy, które były jedynie w sferze marzeń i projektów. Teraz powoli stają się faktem.

Czekamy jeszcze na zapowiadany nowy dworzec autobusowy. Brzeski węzeł komunikacyjny, to wielka szansa na rozwój miasta. Jak się okazuje, Brzesko jest jednym z tych miast, które dzięki położeniu otrzymuje perspektywę rozwoju i skoku cywilizacyjnego. Należy to tylko wykorzystać. To bardzo dobra karta przetargowa w rozmowach z ewentualnymi inwestorami.

 

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast